کد خبر: 84569 A

در استان آذربایجان شرقی:

در سه ماهه نخست سال 92 تعداد 7 شرکت تعاونی در شهرستان جلفا تشکیل و به ثبت رسیده است که از این حیث جایگاه دوم را در بین شهرستان‏‌های استان آذربایجان‏‌شرقی بعد از تبریز کسب کرده است.

 ایلنا: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان جلفا گفت: در سه ماهه نخست سال 92 تعداد 7 شرکت تعاونی در شهرستان جلفا تشکیل و به ثبت رسیده است که از این حیث جایگاه دوم را در بین شهرستان‏‌های استان آذربایجان‏‌شرقی بعد از تبریز کسب کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رشید ابراهیمی در گفتگو با خبرنگاران افزود: از این تعداد 2 تعاونی با گرایش صنعتی، 3 تعاونی با گرایش خدماتی، 1 تعاونی با گرایش صنایع دستی و 1 تعاونی با گرایش کشاورزی تأسیس شده است که 5 شرکت تعاونی در واحد ثبت شرکت منطقه آزاد ارس و 2 شرکت تعاونی در اداره ثبت سناد و املاک شهرستان جلفا به ثبت رسیده است.

وی تعداد اعضای اولیه تعاونی‏‌های مذکور را 49 نفر و اشتغال‌زایی آنها را 54 نفر اعلام و سرمایه اولیه این تعاونی‏‌ها را 5/3664 میلیون ریال اعلام کرد.

ابراهیمی افزود: در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که 2 تعاونی در شهرستان جلفا ثبت شده بود رشد 350 درصدی و رشد 257 درصدی را از حیث اشتغال‌زایی نشان می‏‌دهد، ضمن اینکه سرمایه اولیه تعاونی‏‌های ثبت شده در سه ماهه اول امسال 43.6 برابر سرمایه اولیه تعاونی‏‌های مدت مشابه سال گذشته دارا است.

ابراهیمی عمده‏‌ترین دلایل تشکیل و ثبت تعاونی‏‌ها در شهرستان جلفا را رونق و توسعه بیش از پیش منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس، حمایت دولت در پرداخت تسهیلات به خصوص از محل صندوق توسعه ملی، حمایت صندوق ضمانت بانک توسعه تعاون در خصوص تأمین و ثایق تسهیلات دریافتی شرکت‏‌های تعاونی از بانک توسعه تعاون، آسان‌تر شدن روال تشکیل و ثبت تعاونی‏‌ها نسبت به گذشته و راه‏‌اندازی سامانه تشکیل و ثبت الکترونیکی تعاونی‏‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد.

جلفا در تشکیل شرکت‏‌های تعاونی رتبه دوم کسب کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر