کد خبر: 84564 A

دیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی:

علمی کردن ورزش باید در باشگاه‌ها و هیات‌ها با جدیت دنبال شود./ نشست شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

ایلنا: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: درصد تولید علم در ورزش آذربایجانشرقی باید افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا سید محمد شروین اسبقیان در نشست شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی افزود: علمی کردن ورزش باید در باشگاهها و هیات‌های با جدیت دنبال شود.
وی تصریح کرد: علم وارد ورزش استان شده است و افتخارات ورزش استان در سال‌های گذشته گواهی بر این ادعاست ولی باید درصد توسعه و پیشرفت آن را افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه خارج کردن باشگاه‌ها و برخی هیات‌های ورزشی در استان و شهرستان‌ها از حالت سنتی و حضور مربیانی با تمرینات سنتی یکی از دغدغه‌های اصلی ورزش استان است خاطرنشان کرد: آگاه سازی و تحقیقات علمی و پژوهشی از مهمترین اهداف و سند راهبردی این شورا خواهد بود.
اسبقیان حلقه مفقوده فوتبال استان را عدم توجه به بازیکنان بومی و استعدادهای منطقه ای در بدنه تیمها دانست و افزود: بازده حضور موفق تیمهای فوتبال استان در لیگ‌های کشوری باید در ورزش پایه و شناسایی استعدادها و پتانسیل‌های بومی ورزش استان باشد و این مطالبه ورزش استان از باشگاه‌هاست.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی با بیان این که نشست علمی و همایش مدیران باشگاههای ورزشی استان برای بیان انتظارات و ورود علم به ورزش بصورت کاربردی و استعدادیابی در سال 92 در تبریز برگزار خواهدشد گفت:کارهای اثرگذار، زود بازده و اجرای سند راهبردی 5 ساله ورزش استان و شناسایی نقاط ضعف و قدرت این طرح را یکی از مهمترین اهداف این شورا خواهد بود.

وی افزود:بدون خیزش علمی کردن ورزش و افزایش درصد ورود این مقوله مهم به ورزش استان و خیزش مربیان برای افزایش توان علمی، رشد و تعالی ورزش استان میسر نخواهد شد و یکی از اهداف مهم این شورا برنامه ریزی لازم برای علمی کردن ورزش و حرکت به سوی تعالی ورزش استان است.
اسبقیان با تأکید بر اینکه برنامه ریزی و آموزش در ورزش آذربایجانشرقی میبایست بر اساس سیستم مدرن و به روز باشد گفت:بارها مقام معظم رهبری خواستار علمی کردن اهداف شده اند تا بستر توسعه برای پیشرفت مناسب فراهم شود و اداره کل ورزش و جوانان زمینه لازم برای رشد و تعالی ورزش استان را با علمی کردن ورزش ایجاد خواهد کرد.
وی در خصوص برنامه های شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی در سال 92 گفت: در سال 92 با چهار پایانامه تحصیلی از محل اعتبارات حمایت از پایان نامه ها قراردادی منعقد شده است.
اسبقیان افزود: برگزاری جلسات شورای پژوهش و فناوری با محوریت ارائه عملکرد پژوهشی و تعیین اولویت‌های تحقیقاتی، برگزاری همایش علمی-پژوهش با همکاری اداره کل ورزش وجوانان استان مرکز پژوهش‌های راهبردی وزارت و دانشگاه تبریز با هدف ارائه چکیده طرح‌های پژوهشی موضوع تفاهم نامه پژوهش دانشگاه تبریز و اداره کل و تدوین استراتژی توسعه ورزش محلات در استان آذربایجان شرقی و بررسی شاخصهای کارآفرینی دربین جوانان با توجه به قابلیتهای آنها در حوزه کارآفرینی نیز اجرایی خواهد شد.
بر پایه همین گزارش در نشست شورای پژوهش و فناوری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی به ریاست سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان و رییس شورا، بهمن مددی دبیر شورا، اکبر فرج الهی، جبرئیل منصور قربانی، لیلا جاویدان معاونین اداره کل ورزش و جوانان، دکتر سعید نیکوخصلت مدیر تربیت بدنی دانشگاه تبریز و عضو شورا، دکتر جعفر برقی رییس گروه تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی و عضو شورا و حسین صالحی پور مهر محقق و عضو شورا حضور داشتند.

 

درصد تولید علم در ورزش آذربایجان شرقی باید افزایش یابد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر