کد خبر: 84492 A

در دهه ملی صنعت و معدن:

در مراسم روز ملی صنعت و معدن امسال 28 واحد نمونه صنعتی و معدنی، 2 نفر پیشکسوت صنعتی و یک نفر پیشکسوت معدنی استان آذربایجان شرقی تجلیل می‌شوند.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از برگزاری دوازدهمین سالگرد برگزاری روز ملی صنعت و معدن در روز 13 تیر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا محمد جعفر عظمایی گفت: برگزاری این مراسم براساس تفاهم‌نامه وزارتخانه با خانه صنعت و معدن كشور و در استان‌ها توسط خانه صنعت و معدن، با همكاری سازمان‌های دولتی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در مراسم روز ملی صنعت و معدن امسال 28 واحد نمونه صنعتی و معدنی، 2 نفر پیشکسوت صنعتی و یک نفر پیشکسوت معدنی استان تجلیل می‌شوند.

عظمایی تصریح کرد: با احتساب صنعتگران و معدنکاران نمونه کشوری استان، به تعداد تجلیل شوندگان در مراسم افزوده خواهد شد.

وی همچنین افزود: در آیین گرامی داشت روز صنعت و معدن امسال از 2 واحد در زمینه تحقیق و توسعه و نیز یک واحد در بخش سرمایه گذاری نیز تقدیر به‌عمل خواهد آمد.

عظمایی با بیان اینكه در استان آذربایجان شرقی بیش از 8 هزار واحد صنعتی و 371 واحد معدنی دارای پروانه بهره‌برداری بوده و اکثر این واحدها فعال هستند، گفت:ستاد برگزاری مراسم روز ملی صنعت و معدن به منظور انتخاب واحدهای نمونه با اطلاع‌رسانی‌های به موقع برای ثبت‌نام از واحدها اقدام كرده است.

وی گفت:پس از ثبت‌نام متقاضیان، داوران اقدام به ارزیابی و انتخاب واحدهای نمونه کردند كه برگزیدگان در 13 تیرماه سال جاری تجلیل می‌شوند.

عظمایی با اشاره به اینکه هر روز از این دهه با نامی خاص مشخص شده است به تشریح نامگذاریهای انجام شده دراین خصوص پرداخت و گفت: در روز نخست با نام روز اصناف به مسائل و موضوع های پیرامون جامعه اصناف پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: روز دوم با نام تولید ملی و تشکل‌ها، روز سوم با نام تولید ملی و فرهنگ، روز چهارم با نام تولید ملی و سرمایه انسانی، روز پنجم با نام تولید ملی و رقابت پذیری و فضای کسب و کار،‌روز ششم با نام تولید ملی و چشم انداز 1404، روز هفتم تولیدملی و تحقیق و توسعه و مالکیت معنوی، روز هشتم با نام تولیدملی و تامین مالی و ارزآوری، روز نهم با نام تولید ملی و سرمایه گذاری و بالاخره روز دهم با نام تولید ملی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به مناسبت گرامی داشت روز ملی صنعت و معدن در استان آذربایجان شرقی 10 واحد صنعتی نیز افتتاح خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر