کد خبر: 84411 A

این ساختمان در زمینی به مساحت یک هزار و 500 متر و زیربنایی بالغ بر 14 هزار متر مربع، در 8 و نیم طبقه اداری و با هدف استقرار و تجمیع معاونت‌های تابعه شهرداری، حوزه ستادی و حوزه شهردار طراحی و احداث شده است.

ایلنا: ساختمان مرکزی جدید شهرداری تبریز مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در آئین بهره برداری از این ساختمان گفت: مقدمات طراحی و احداث ساختمان مركزی جدید شهرداری تبریز بعد از 75 سال كاربری اداری عمارت تاریخی شهرداری و تبدیل آن به موزه شهر در سال 87، از 11 ماه قبل توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری آغاز شد که ساخت این مجموعه بزرگ با 14 هزار متر مربع زیربنا و در 8 و نیم طبقه اداری آن هم در محدوده زمانی 11 ماه رکوردی در تاریخ مدیریت شهری کشور به حساب می‌آید.

اسحقی افزود: ساختمان جدید شهرداری كه در جوار مجموعه معاونت‌های تابعه در حال احداث بود با استفاده از آخرین فن‌آوری‌های ساخت و ساز و روش‌های مقاوم‌سازی و سبك‌سازی، با معماری ایرانی اسلامی طراحی و اجرا شده و به لحاظ سازه‌ای نیز یكی از منحصر به فردترین مجموعه‌های اداری کشور به شمار می‌رود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز با اشاره به ویژگی‌های فنی، مهندسی و معماری ساختمان جدید شهرداری تبریز تصریح كرد: این ساختمان در زمینی به مساحت یک هزار و 500 متر و زیربنایی بالغ بر 14 هزار متر مربع، در 8 و نیم طبقه اداری و با هدف استقرار و تجمیع معاونت‌های تابعه شهرداری، حوزه ستادی و حوزه شهردار طراحی و احداث شده است.

اسحقی افزود: استفاده از مصالح نوین ساخت و ساز، رعایت مقررات، ضوابط و آئین‌نامه‌های ملی ساختمان، اجرای مبحث 19 و 12، پیش‌بینی سیستم اعلان حریق هوشمند، استفاده از شبكه داخلی نوین ارتباطی به جای سیستم قدیمی سانترال و طراحی سیستم هوشمند گرمایشی و سرمایشی از مهم‌ترین ویژگی‌های ساختمان جدید مركزی شهرداری تبریز به شمار می‌رود.

وی ابراز امیدواری كرد با بهره برداری از این مجموعه و تجمیع حوزه‌های ستادی و معاونین شهرداری تبریز در این ساختمان، روند خدمات‌رسانی به شهروندان تسریع و امورات مردم تسهیل شود.

ساختمان مرکزی جدید شهرداری تبریز افتتاح شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر