کد خبر: 83011 A

افزایش درآمد کشاورزان با ایجاد زمینه‌های جدید، افزایش صرفه اقتصادی تولید محصولات کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی در ارتقای بخش کشاورزی منطقه ضروری است.

ایلنا: امام جمعه شهرستان عجبشیر گفت: ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی تعادل بین عرضه و تقاضا را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از عجبشیر، حجت الاسلام و المسلمین محمود شربیانی در آیین تجلیل از کشاورزان و تولیدکنندگان نمونه این شهرستان با اشاره به اهمیت بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی گفت: افزایش درآمد کشاورزان با ایجاد زمینه‌های جدید، افزایش صرفه اقتصادی تولید محصولات کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی در ارتقای بخش کشاورزی منطقه ضروری است.

وی افزود: نبود صنایع تبدیلی کافی از عمده مشکالات و ضعف‌های بخش کشاورزی منطقه بوده و ایجاد این صنایع، تعادل بین عرضه و تقاضا را فراهم می‌کند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان عجب شیر نیز در این مراسم، با اشاره به اینکه در 12 هکتار از اراضی این شهرستان در حاشیه دریاچه ارومیه نهال پسته کشت شده است، افزود: با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده مقرر شده است در 100 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان با تغییر الگوی کشت، نهال پسته بصورت آبیاری قطره ای غرس شود.

رضا سیار با بیان اینکه تاکنون تعداد 178 طرح با اعتباری بالغ بر 18 میلیاردو 398 میلیون و 500 هزار ریال پس از تصویب در کارگروه توسعه بخش کشاورزی این شهرستان به بانک عامل معرفی شده است، گفت: از این تعداد 80 طرح به مبلغ 41 میلیاردو 424 میلیون ریال عقد قرار داد شده است.

در پایان این مراسم از 15نفر تولید کننده برتر بخش کشاورزی این شهرستان با اهداء لوح تقدیر و جوایز تجلیل بعمل آمد.

پرویز عارفی از روستای شیشوان شهرستان عجب شیر بعنوان کشاورز نمونه در تولید محصول جو آبی با تولید 5/6 تن محصول در هکتار به عنوان نمونه استانی انتخاب و معرفی شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر