کد خبر: 82997 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی:

با تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، توان اقتصادی بالایی برای استان و كشور فراهم می‌شود.

ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: برای خلق حماسه اقتصادی و رونق تولید و اقتصاد، واحدهای تولیدی نیاز به افزایش سرمایه در گردش دارند لذا تزریق سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، جعفر عظمایی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای واحدهای تولیدی به دلیل کمبود سرمایه در گردش خاطرنشان کرد: با تامین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی، توان اقتصادی بالایی برای استان و كشور فراهم می شود.
وی افزود: البته مشکلات واحدهای تولیدی تنها به سرمایه در گردش خلاصه نمی‌شود؛ بنابراین باید به تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی استان و مسائل آن‌ها، بررسی‌های و راه‌کارهای لازم در نظر گرفته شود.

وی به ایجاد واحدهای بزرگ تولیدی در زمینه‌ تولید فولاد و مس در استان اشاره و تصریح کرد: اگر چه ایجاد طرح‌های بزرگ فولاد و مس که در استان در حال انجام است؛ کاری است بزرگ که اشتغال‌زایی بسیار خوبی هم به همراه دارد؛ اما از صنایع متوسط و کوچک که توسط بخش خصوصی واقعی راه‌اندازی شده‌اند؛ غافل نیستیم.

عظمایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قوانین بهبود مستمر فضای کسب و کار و رفع موانع تولید، بر ابلاغ و اجرایی شدن این قوانین برای برطرف شدن مشکلات بخش تولید در اسرع وقت تاکید کرد.

 

جعفر عظمایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر