کد خبر: 82605 A

رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان آذربایجان شرقی:

مشی رییس جمهور مبتنی بر حرکت در مسیر اعتدال و تحقق شایسته سالاری است و استفاده از نیروهای تمام گروه ها و جناح ها در دستور کار قرار دارد.

ایلنا- تبریز: رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان آذربایجان شرقی گفت: از هم اکنون تا 12 مرداد برای پیگیری مطالبات مردمی استان آذربایجان شرقی از دولت آینده برنامه ریزی می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید مهدی حسینی در گفتگو با خبرنگاران افزود: قطعا از وجود نیروهای خدوم و متعهد آذربایجان شرقی در دولت آینده استفاده خواهد شد و در کنار تقسیم‌بندی تخصصی به تقسیم‌بندی منطقه‌ای در کابینه نیز توجه خواهند داشت.

وی با بیان اینکه مردم آذربایجان شرقی بیشتر از میانگین کشوری به دکتر روحانی رای داده‌اند به حضور گسترده مردم ایران در انتخابات روز 24 خرداد اشاره کرد و افزود: مشارکت بالای 70 درصدی در انتخابات آرزوی بسیاری از کشورها است.

وی البته خاطرنشان کرد: مردم با اعتماد به نظام اسلامی در این انتخابات شرکت کردند و از طرفی کناره‌گیری نامزد اصلاح‌طلب به نفع نامزد اعتدال و در کنار هم قرار گرفتن این دو و روند مناظره ها ‌نیز در افزایش مشارکت بی‌تاثیر نبود.

سید مهدی حسینی با ابراز امیدواری به اینکه ذائقه این پیروزی پایدار بماند و زمینه ساز محبت و همدلی بیشتر میان ملت شود گفت: امیدواریم همه دست در دست هم برای تحقق اهداف نظام مقدس مقدس جمهوری اسلامی تلاش کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که تشکل های سیاسی استان آذربایجان شرقی چه اندازه با ستاد دکتر روحانی همکاری داشتنند گفت: باید یادآور شوم تشکل های سیاسی فعالی که دارای فعالیت وسیع در سطح استان باشند نداریم اما تشکل ها و گروه های منتسب به اصلاح طلبان و خط اعتدال همراه این ستاد بودند.

سید مهدی حسینی در در خصوص شایعه تعطیلی ستاد مرکزی و جوانان روحانی در تبریز نیز گفت: فعالیت ستاد روحانی مطابق قانون انتخابات انجام شد فقط در عصر روز چهارشنبه در آخرین روز تبلیغات به جهت آنکه فضای اطراف ستاد در چهارراه آبرسان تبریز به شدت به خاطر حضور مردم ملتهب بود به خاطر آنکه تنشی پیش نیاید چند دقیقه ای از خروج جوانان ستاد جلوگیری شد.

وی اخلاق مداری و قانونگرایی را از اولویت های ستاد روحانی در آذربایجان شرقی خواند و گفت: در این راستا این ستاد به همراه روسای ستادهای تبلیغاتی سایر کاندیداها میثاق نامه ای را از طریق صدا وسیما منتشر کرد که هرکس برنده انتخابات شد اخلاق را بر برنامه های خود حاکم کند و سایر ستادها هم به نتیجه انتخابات تمکین نمایند.

سید مهدی حسینی با بیان اینکه دولت آینده تلاش خواهد کرد با حداقل تغییرات فعالیت کند افزود: مشی رییس جمهور مبتنی بر حرکت در مسیر اعتدال و تحقق شایسته سالاری است و استفاده از نیروهای تمام گروه ها و جناح ها در دستور کار قرار دارد ولی از آنجا که در طول 8 سال گذشته از نیروهایی که موسوم به جناح اصلاح طلب هستند استفاده نشده احتمالا حجم استفاده از این نیروها به نسبت بیشتر خواهد بود تا این میزان به نسبت 50 به 50 برسد.

وی در عین حال با تأکید بر اینکه رئیس جمهور منتخب به متعلق به همه ملت ایران است گفت: ما برای جشن پیروزی در استان آذربایجان شرقی از رو‌سا و دست‌اندرکاران ستاد سایر نامزدها در تبریز نیز دعوت کرده‌ایم.

وی با اشاره با نقش هاشمی و خاتمی در پیروزی نامزد منتخب گفت: بعید می‌دانم خاتمی سمتی در کابینه قبول کنند اما حتما دکتر روحانی از نظرات آیت‌الله هاشمی و خاتمی استفاده خواهند کرد.

سید مهدی حسین با تآکید بر اینکه فضای نقد در دولت آینده مهیاتر از گذشته خواهد بود افزود: در این رابطه با صراحت می گوییم در دولت روحانی تمام انتقادات بدون لكنت زبان مطرح و شنیده خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر