کد خبر: 7989 A

مردم فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراكز مجاز و تحت نظارت دامپزشكی خرید نموده و به علامت های بهداشتی دامپزشكی روی فرآورده خام دامی دقت نمایند.

ایلنا - بناب: بیماری تب مالت در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شهرستان بناب60 درصد كاهش یافت.

به گزارش ایلنا مسئول شبكه دامپزشكی شهرستان بناب با اعلام این مطلب گفت: بر اساس آمار ارائه شده از سوی شبكه بهداشت و درمان شهرستان در شش ماهه اول سال 1390تعداد 78 نفر مبتلا به بیماری تب مالت به 32 نفر كاهش یافته است.

مهدی حامی افزود: در شش ماهه اول سالجاری برای کنترل بیماری (بروسلوز) تب مالت همکاران ما در شبکه دامپزشکی شهرستان 4 هزار و 95 رأس گاو و گوساله و 41 هزار و 893 رأس گوسفند، بز، بره و بزغاله و 364 رأس گاو بالای 2 سال را تست و واکسینه نموده اند.

مسئول شبكه دامپزشكی شهرستان بناب آموزش­های بهداشتی به دامداران و مردم را از جمله مواردی دانست كه می تواند در كاهش بیماریها نقش به سزایی ایفا كند و از مردم خواست فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراكز مجاز و تحت نظارت دامپزشكی خرید نموده و به علامت های بهداشتی دامپزشكی روی فرآورده خام دامی دقت نمایند.

وی همچنین با بیان اینكه سامانه پاسخ به مسائل دامپزشكی به شماره 1512 در این شهرستان نیز راه اندازی شده است، از مردم و دامداران منطقه در خواست نمود هرگونه مسائل مربوط به دامپزشكی را توسط این سامانه با شبكه دامپزشكی در میان بگذارند تا در اسرع وقت رسیدگی و اقدامات لازم به عمل آید

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر