کد خبر: 7971 A

بر اساس برآوردهای انجام شده و نظر كارشناسان بیش از سه میلیارد ریال برای ساخت این خانه ها باید هزینه شود

ایلنا - تبریز: مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تبریز گفت: یک خیر تبریزی 10 واحد مسکن روستایی برای مددجویان زلزله زده استان احداث می کند.

به گزارش ایلنا، محمد یاورزاده در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده و نظر كارشناسان بیش از سه میلیارد ریال برای ساخت این خانه ها باید هزینه شود.

وی یادآور شد: از این تعداد هشت واحد مربوط به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان می باشد که در زلزله های اخیر خانه های خود را از دست داده اند.

یاورزاده ادامه داد: مراحل ساخت هفت مسکن از این خانه ها در روستای "گله جه" آغاز شده و در صورت اتمام مراحل خاکبرداری روستای "آقاج اوقله" سه خانه نیز در این روستا احداث می شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن سریع فصل سرما در آذربایجان شرقی ابراز کرد: با توجه به سردی هوا در روزهای اخیر امکان اقامت در بیرون از خانه بسیار سخت است و هرچه سریعتر باید زلزله زدگان اسكان دایم یابند.

یاورزاده اضافه کرد: با وجود اینکه چادر و برخی لوازم گرمازا در اختیار زلزله زدگان قرار دارد ولی زندگی در چادر نیز قابل تحمل نیست و باید هرچه سریعتر مسکن این عزیزان تامین شود.

وی با بیان اینكه باید سختی های زندگی با شرایط این عزیزان در سرما اطلاع رسانی شود، گفت: در صورت حضور خیرین در این مناطق و آشنایی با نیازهای واقعی زلزله زدگان، روند كمك رانی و احداث مسكن برای این عزیزان سرعت بیشتری می گیرد

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر