کد خبر: 7896 A

مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور:

باند اصلی فرودگاه بین المللی تبریز بیش از 20 سال پیش روکش شده است.

ایلنا - تبریز: مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور از تعمیر اساسی باند اصلی فرودگاه بین المللی تبریز خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمود رسولی نژاد در بازدید از پروژه‌های در دست اجرای فرودگاه بین المللی تبریز در گفتگو با خبرنگاران افزود: با توجه به قدمت باند اصلی فرودگاه بین المللی تبریز که بیش از 20 سال پیش روکش شده است شرکت فرودگاههای کشور تصمیم گرفت به تعمیر اساسی این باند اقدام کند.

رئیس هئیت مدیره شرکت فرودگاههای کشور افزود: در این راستا، 105 سانتی متر لایه برداری شده است و به صورت تمام بتون اجرا خواهد شد که فرودگاه بین المللی تبریز اولین فرودگاه کشور است که باند آن به صورت تمام بتون عملیاتی می شود.

رسولی نژاد درباره اعتبار این پروژه گفت: با احتساب سیستم روشنایی باند این پروژه به 23 میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که قسمتی از آن در اختیار پیمانکار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور درباره زمان اتمام این پروژه گفت: 55 روز از آغاز این پروژه می گذرد و از پیشرفت خوبی برخوارد است و اگر مشکل بزرگی از نظر شرایط جوی پیش نیاید امید است تا چند هفته مانده به عید نوروز به پایان برسد.

رسولی نژاد در مورد عملیات حج تمتع امسال نیز گفت: همانطور که پروازهای رفت حج امسال از فرودگاه ارومیه انجام شد، ما امیدواریم با اقدامات و تامین ایمنی پروازها که مهم ترین مقوله برای ماست و انتظار مردم نیز همین است در تلاش هستیم پروازهای برگشت حج تمتع در فرودگاه بین المللی تبریز انجام شود.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی در این زمینه گفت: در 55 روزی که از آغاز عملیات بازسازی باند اصلی فرودگاه بین المللی تبریز گذشته است شاهد پیشرفت فیزیکی حدود 23 درصدی این پروژه بوده ایم.

علی رستمی افزود: تاکنون کل پروژه در اختیار پیمانکار قرار گرفته و با اضافه کردن شیفت شبانه به پروژه، روند پیشرفت کارها تسریع شده است.

وی با تأکید بر اینکه در تلاش هستیم این پروژه تا قبل از عید نوروز به اتمام برسدخاطرنشان کرد: حدود 5 میلیارد تومان اعتبا رمورد نیاز این پروژه در اختیار پیمانکار قرار گرفته است.

مدیرکل فرودگاههای استان آذربایجان شرقی همچنین به سیستم تصفیه خانه فاضلاب فرودگاه بین المللی تبریز اشاره کرد و گفت: با تخصیص حدود یک و نیم میلیاردتومان توسط شرکت فرودگاههای کشور این پروژه در حال اجراست و امیدواریم بخش عظیمی از آن امسال و کارهای باقی مانده مانند نصب تجهیزات سال آینده به اتمام برسد.

وی در مورد ترمینال بین المللی 14000 مترمربعی فرودگاه بین المللی تبریز نیز گفت: در اسفند ماه سال 89 با حضور وزیر راه و شهرسازی كلنگ این عملیات به زمین زده شد و مقرر گردید 50 درصد اعتبارات از طریق شرکت فرودگاههای کشور و مابقی از اعتبارات استانی هزینه شود که جا دارد از مسئولین استانی تقاضا کنیم به اختصاص این مبلغ اهتمام کنند تا این پروژه نیز در زمان مقرر به اتمام برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر