کد خبر: 7842 A

مدیر کل مدیریت بحران استان آذربایجانشرقی گفت: در صورت عدم تحقق اسکان دائم در زمان مناسب، تمهیداتی برای اسکان موقت در مناطق زلزله زده در نظر گرفته شده است.

ایلنا- تبریز: مدیر کل مدیریت بحران استان آذربایجانشرقی گفت: در صورت عدم تحقق اسکان دائم در زمان مناسب، تمهیداتی برای اسکان موقت در مناطق زلزله زده در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایلنا خلیل ساعی که در جلسه بررسی روند امدادرسانی و فعالیت های مرتبط در مناطق زلزله زده که با حضور ادارات عضو کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی سخن می‌گفت با اشاره به بازسازی مناطق آسیب دیده اظهار داشت: بیش از ۱۸ هزار واحدمسکونی در این زلزله تخریب شده بود که از این تعداد، بیش از ۱۳ هزار واحد مسکونی آوار برداری شده و تا سه، چهار روز آینده آوار برداری مابقی نیز به اتمام می‌رسد.

وی با تقدیر از خدمات ارائه شده به زلزله زدگان افزود: کارگروه های هجده گانه عضو کار گروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی در زلزله اخیرلیاقت و شایستگی خود را بخوبی نشان دادند.

مدیر کل مدیریت بحران استان افزود: در طی ۴۵ روز گذشته بیش از ۷۰ مورد مصوبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان به ریاست استانداری تصویب و به مرحله اجرا در آمده است.

وی خسارت وارده در اثر زلزله را بیش از ۹۶۱ میلیارد تومان اعلام کرد و در مورد ابهام موجود در تعداد تلفات انسانی گفت: در حادثه زلزله اخیر تعداد ۲۳۱ نفرفوتی و۱۳۸۰ نفر نیز مجروح و مصدوم از حادثه داشتیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر