کد خبر: 78224 A

آخرین مهلت اعلام نصب و استفاده از سامانه صندوق فروش (pos) برای صاحبان مشاغل مشمول فراخوان سازمان مالیاتی تا پایان خرداد ماه اعلام شد.

ایلنا- تبریز: آخرین مهلت اعلام نصب و استفاده از سامانه صندوق فروش (pos) برای صاحبان مشاغل مشمول فراخوان سازمان مالیاتی تا پایان خرداد ماه اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب گفت: در اجرای ماده 121 قانون برنامه پنجم توسعه و با توجه به هماهنگی به عمل آمده با وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت و شورای اصناف كشور،‌ 10 گروه از صاحبان مشاغل در اولویت نصب، راه اندازی و استفاده از سامانه صندوق فروش قرار گرفتند که از اول سال 1392 باید نسبت به نصب و استفاده از این دستگاه ها اقدام می کردند که در این راستا و بهره مندی این مودیان از مشوق ها و تسهیلات مقرر قانونی این مهلت تمدید شد.

رسول رسولی، افزود: سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر، فروشندگان آهن آلات، فروشندگان لوازم صوتی و تصویری، فروشندگان انواع رایانه و قطعات سخت افزاری، فروشندگان ماشین های اداری و لوازم و قطعات و تجهیزات مربوط به آنها، فروشندگان لوازم خانگی (شامل برقی،‌گازی و نفتی) تالارهای پذیرایی، رستوران ها، چلوكبابی ها و اغذیه فروشی ها، هتل و هتل آپارتمان ها، مشاوران املاك و مستغلات و داروخانه ها، 10 گروهی هستند كه ملزم به نصب و راه اندازی POS شده اند.

وی خاطرنشان كرد: مودیان مالیاتی ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش یا رایانه دارای نرم افزار فروشگاهی، در صورت عدم استفاده از سامانه های مذكور، از معافیت مالیاتی مقرر در قانون برای سال مربوط محروم خواهند شد. وی اظهار داشت: هزینه های انجام شده بابت خرید، نصب و راه اندازی دستگاه سامانه صندوق فروش یا رایانه،‌ توسط صاحبان این مشاغل، از درآمد مشمول مالیات مودیان مزبور در اولین سال استفاده قابل كسر است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر