کد خبر: 7772 A

عملیات اجرایی این پروژه با برآورد30 میلیارد ریال در زمینی به مساحت دو هزارمترمربع آغاز شد.

ایلنا – میانه: ساختمان چندمنظوره (آموزشی و فرهنگی) تیپ 602 دانشگاه پیام نور مرکز میانه که بزرگترین پروژه عمرانی دانشگاههای پیام نور استان آذربایجان شرقی در سال جاری است با برآورد30 میلیارد ریالی در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رییس دانشگاه پیام نور مرکز میانه گفت: پروژه جدید تیپ 602 پیام نور میانه در حالی کلنگ زنی می شود که مجتمع آموزشی پیام نور در سطح یک هکتار با پیشرفت 80 درصد را در حال احداث داریم.

سعید کریمی یادآور شد: در حال حاضر در این مرکز 3000 نفر دانشجو در مقطع کارشناسی، 180 استاد و هیئت علمی، 37 نفر کارمند مشغول تحصیل و کار هستند.

وی رشته های تحصیلی موجود دانشگاه را 29 رشته ذکر کرد و افزود: با توجه به فراهم بودن زیرساختهای مرکز و اضافه شدن 4500 متر فضای فیزیکی با احداث مجتمع جدید، آماده جذب دیگر رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد هستیم.

کریمی اشتغالزایی و تحولات عظیم علمی و فرهنگی را در توسعه آموزش عالی خوانده گفت: شهرستان ما با توجه به پتانسیلهای موجود البته در کنار توسعه آموزش عالی می تواند بعنوان قطب آموزش عالی در سطح استان و حتی کشور تبدیل شود.

معاون دانشگاههای پیام نور استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم از پیگیری­ برای ایجاد دوره‌های کارشناسی ارشد که مهترین نیاز آموزش عالی شهرستان میانه محسوب می شود، خبر داد.

نجف زاده با اشاره به رتبه اول فعالیتهای فرهنگی پیام نور میانه در سال 90- 89 و دیگر افتخارات این مرکز گفت: امیدواریم تا این دانشگاه در فعالیتهای ورزشی هم رتبه برتر را کسب کند تا بتوان مجوز احداث سوله ورزشی دانشگاه را از سازمان مرکزی دریافت کرده و شاهد کلنگ زنی این پروژه در سال جاری باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر