کد خبر: 73349 A

طی دو ماهه اول سال جاری 2هزار و 157مورد بازرسی از واحدهای صنفی، بنکداران و انبارها درقالب بازرسی های مختلف انجام شده است.

ایلنا-تبریز: رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی از انجام بازرسی های ویژه در راستای نظارت بر قیمت و توزیع انواع روغن نباتی و روغن مایع خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمد جعفر عظمایی گفت: طی دو ماهه اول سال جاری 2هزار و 157مورد بازرسی از واحدهای صنفی، بنکداران و انبارها درقالب بازرسی های مختلف انجام شده است.

وی با بیان اینکه در این بازرسی ها تعداد 8 هزار و 281 حلب روغن نباتی 5/4 و 5 کیلویی و 449 بطری روغن مایع در قالب 23 فقره پرونده تخلفاتی به ارزش ریالی بیش از 725 میلیون ریال کشف و جهت رسیدگی و صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده، افزود: عمده تخلفات کشف شده دراین زمینه گرانفروشی، تقلب و احتکار بوده است.

وی همچنین بر تداوم اقدامات نظارتی دراین خصوص و تشدید برخورد با متخلفان تاکید کرد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه احتکار و عدم عرضه و یا گرانفروشی انواع روغن نباتی و روغن مایع مراتب را از طریق تلفن ستاد خبری 124 اعلام تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

عظمایی همچنین از اصناف و فروشندگان نیز درخواست کرد نسبت به رعایت قیمت های مصوب و ضرایب سود قانونی خود اهتمام ورزند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر