کد خبر: 73274 A

با هرگونه تخلفات طلا،نقره و جواهرفروشان ازقبیل گران‌فروشی،عرضه و فروش اقلام خارجی قاچاق،عدم صدورفاکتور و صورت‌حساب، تقلب درکسب و نظایر آن به شدت برخورد خواهدشد.

ایلنا:معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از اجرای نظارت پیشگیرانه بر وضعیت بازار طلا و جواهر و نقره در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، اسماعیل عطاپور طرح نظارتی ویژه صنف طلا،نقره و جواهر را از برنامه‌های اولویت‌دار این معاونت درسال 92برشمرد و گفت: از نیمه دوم شهریورماه 91 با تشکیل کارگروه ویژه پیشگیری از قاچاق طلا و نقره اقدامات و بررسی‌های کارشناسی با برگزاری بیش از 6جلسه کارگروه مذکور با حضور هیات رئیسه اتحادیه و دست اندرکاران و تولیدکنندگان این صنف و شناسایی آسیب‌های عمده در این خصوص آغاز شد  و درهمین راستا در اولین گام فاکتور و صورت‌حساب متحدالشکل تهیه و با همکاری اتحادیه در اختیار فروشندگان طلا و جواهر قرار گرفت.

وی افزود:در دومین گام و برای پیشگیری از تخلفاتی نظیر گران‌فروشی، اقدام به تجهیز و نصب تابلوهای اعلام قیمت متحدالشکل زیر نظراتحادیه در نقاط مختلف بازار درتبریز وشهرستان‌های استان و نیز سازمان صنعت، معدن و تجارت شد تا قیمت طلا و سکه به صورت لحظه ای در معرض دید عموم مردم قرارگیرد.

عطاپور با بیان اینکه ورود طلای خارجی و قاچاق بخش عمده تولیدات داخلی را به چالش کشیده و موجب تعطیلی اغلب واحدهای تولیدی طلا و نقره استان شده بود، گفت: در اقدامی هماهنگ با اتحادیه، فرصتی چند ماهه به اصناف جهت جمع‌آوری اقلام مذکور از ویترین‌ها و سطح عرضه داده شد و پس از اتمام مهلت مذکور با متخلفان طی گشت‌های مشترک بازرسی برخورد شد. به طوری که دراین راستا، طی 8ماهه گذشته 458مورد بازرسی از طلافروشی‌ها،صورت گرفته که منجر به تشکیل 29فقره پرونده به ارزش ریالی نزدیک به 645میلیون ریال با عناوین تخلفاتی گرانفروشی وفروش کالای قاچاق شده است.

عطاپور به شهروندان اطمینان خاطر داد: با هرگونه تخلفات طلا،نقره وجواهرفروشان ازقبیل گرانفروشی، عرضه و فروش اقلام خارجی قاچاق، عدم صدورفاکتور و صورتحساب، تقلب درکسب ونظایر آن به شدت برخورد خواهدشد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر