کد خبر: 71594 A

این غرفه در مجموع با استقبال بازدیدکنندگان داخلی و خارجی مواجه شد بطوریکه برای نمونه می توان به بازدید "نزیه معروف" ریاست برنامه توسعه صنایع دستی ایرسیکا (مرکز تحقیقات تاریخ، هنر و فرهنگ اسلامی ترکیه)، "محمد سعید البلوشی" مدیر سابق موزه ها و بناهای تاریخی قطر و "ناصر عیاد" پژوهشگر و مدرس دانشگاه قرطاج تونس اشاره کرد.

ایلنا-تبریز: غرفه نمایش و نگارش خط کوفی در دومین کنفرانس هنرهای اسلامی تبریز برپا شد.

به گزارش ایلنا، در این غرفه، 7 اثر فاخر استاد سید محمد وحید موسوی جزایری با تذهیب جمشید سرحدی به نمایش درآمد.

در این غرفه همچنین، کتاب های خوشنویسی و آلبوم های موسوی جزایری که در ده سال اخیر به چاپ رسیده، به علاقمندان معرفی شد. 

این غرفه در مجموع با استقبال بازدیدکنندگان داخلی و خارجی مواجه شد بطوریکه برای نمونه می توان به بازدید "نزیه معروف" رئیس برنامه توسعه صنایع دستی ایرسیکا (مرکز تحقیقات تاریخ، هنر و فرهنگ اسلامی) از ترکیه، "محمد سعید البلوشی" مدیر سابق موزه ها و بناهای تاریخی قطر و "ناصر عیاد" پژوهشگر و مدرس دانشگاه قرطاج تونس اشاره کرد.

سید محمد وحید موسوی جزایری در روز آخر این نمایشگاه، سه قطعه خوشنویسی را بر روی بوم نگارش کرد که با استقبال هنرمندان و بازدیدکنندگان مواجه شد.

موسوی جزایری تلاش کرده تا خط کوفی را به گونه ای شیوا هم در سطوح علمی (از طریق چاپ کتاب های «دانشنامه خط کوفی» و «سنگ نوشته های کوفی میراث فرهنگ جهانی» و مقاله های متعدد) و هم در سطح عموم جامعه (به وسیله چاپ پوسترها و طراحی های گرافیک برگرفته از خط کوفی) توسعه دهد.

لازم به ذکر است دومین کنگره بین المللی هنرهای اسلامی و صنایع دستی جهان اسلام با حضور ده ها تن از چهره های شاخص فرهنگی و هنری جهان اسلام با مشارکت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پژوهشگاه فرهنگ و هنر و تمدن جهان اسلام (ایرسیکا) از کمیته های سازمان همکاری های اسلامی مستقر در استانبول ترکیه و دانشگاه هنر تبریز در روزهای 18 و 19 اردیبهشت در محل پردیس مرکزی این دانشگاه برگزار شد.

 

 

 

 

 

عکس ها: رضا دادگر

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر