کد خبر: 53450 A

این نشست با هدف بررسی سابقه لغت نویسی و نگاهی به تاریخ فرهنگ نویسی ایران از آغاز تاكنون و سهم فضلا و دانشمندان آذربایجانی در تالیف كتاب های لغت برگزار شد.

ایلنا- تبریز: به همت بنیاد پژوهشی شهریار وبا مشارکت سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تبریز، نشست تخصصی« لغت نامه نویسان خطه آذربایجان، از اسدی تا دکتر انوری » باحضور علاقه مندان به فرهنگ وادب ایرانی، همچنین اساتید ودانشجویان دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی، در محل سالن اجتماعات بنیاد پژوهشی شهریار برگزار شد.

به گزارش ایلنا رئیس بنیاد پژوهشی شهریار هدف از برگزاری این نشست را بررسی سابقه لغت نویسی و نگاهی به تاریخ فرهنگ نویسی ایران از آغاز تاكنون و سهم فضلا و دانشمندان آذربایجانی در تالیف كتاب های لغت عنوان کرد و گفت: در این نشست حسن انوری عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی و مولف فرهنگ سخن كه خود نیز تبریزی است در خصوص سهم منطقه آذربایجان در لغتنامه نویسی، از لغت فرس اسدی طوسی تا فرهنگ سخن سخنرانی قابل استفاده وجالبی برای علاقه مندان داشتند.

مهری باقری با اشاره به بزرگان ادبیات آذربایجان گفت: در خطه آذربایجان، ادیبان و فاضلان بزرگی از جمله محمدحسین‌ ابن‌ خلف‌ تبریزی‌، فرهنگ برهان قاطع را كه به عنوان معتبرترین كتب لغت فارسی است تالیف كرده، زیسته اند

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر