کد خبر: 53309 A

مهران احدی تنیسور میانه ای تیم ملی:

تداوم قهرمانی ظرفیت می‌خواهد/ کاپیتانی فقط مسئولیت را بیشتر می کند.

ایلنا- تبریز: ملی‌پوش تنیس روی میز ایران گفت: تا زمانی که جوانترها را ببرم، بازی خواهم کرد.
به گزارش ایلنا مهران احدی در مورد حضور مجددش در تیم ملی تنیس روی میز اظهار داشت: رقابت‌های خوبی بود و برای من مهم تلاشی بود که انجام دادم.

وی افزود: بازیکنان در سطح بالایی بودند و همه برای رسیدن به تیم ملی تلاش می‌کردند، خوشحالم که من هم در نهایت به عنوان یکی از نفرات انتخابی برای بازی های جهانی فرانسه انتخاب شدم.

وی در مورد مصدومیت اخلاق‌پسند گفت: او یکی از بزرگترین بازیکنان حال حاضر است و به دلیل مصدومیت انصراف داد. به نظر من اخلاق پسند حتی می‌تواند یکی از بازیکنان انتصابی تیم ملی باشد و نباید او را فراموش کنیم.

تا زمانی که جوانترها را ببرم، بازی می‌کنم

وی در مورد آمادگی بالایش در سن 35 سالگی گفت: عوامل مختلفی از جمله انگیزه در موفقیت یک بازیکن تاثیر ‌گذار است، من تنیس روی میز را دوست دارم و تا آن زمان که توان دارم و می‌توانم جوانتر ها را ببرم بازی می‌کنم به همین دلیل تکلیف خودم را با ورزش حرفه‌ای مشخص کرده‌ام.
احدی ادامه داد: چند دوره‌ای که در انتخابی تیم ملی بازی نکردم، در این مدت به کارهای عقب افتاده‌ام رسیدم و با برنامه ریزی که کرده بودم، به تمرینات و دانشگاه می‌رسیدم. در این مدت فرصت شد که در مسائل تاکیتکی و تمرینی خودم باز نگری کنم. از این موضوع خوشحالم که از تهدیدها به خوبی استفاده کردم و آنها را به فرصت تبدیل کردم.
* دوست داشتم با نوشاد هم در انتخابی بازی کنم
وی از نوشاد به عنوان یک بازیکن بزرگ یاد کرد و گفت: دوشت داشتم با او هم در انتخابی تیم ملی بازی کنم، حضور بازیکنانی مانند نوشاد و اخلاق‌پسند سطح رقابت‌ها را بالا می‌برد. به هرحال او در رقابت‌های قطر حضور داشت و نتوانست شرکت کند.
*برای تداوم قهرمانی باید ظرفیت داشت
وی گفت: توصیه من به بازیکنان جوانتر این است که فقط و فقط تمرین کنند، آن هم درست، با برنامه و جدی. برای تداوم قهرمانی یکی از بهترین فاکتورها داشتن ظرفیت قهرمانی است. نوشاد عالمیان اگر ظرفیت نداشت، نمی‌توانست تداوم داشته باشد.

 توجه به چند بازیکن مناسب نبود

وی در مورد ارزیابی خود از تنیس روی میز در سال 91 گفت: به نظر من اعزام ‌های زیاد پیش از المپیک به رقابت‌های بین المللی نقطه مثبتی بود که فدراسیون در دستور کار قرار داد و همین موضوع باعث کمک زیادی به ملی‌پوشان به خصوص نوشاد عالمیان شد، نوشاد در المپیک لندن هم درخشش خوبی داشت و توانست اولین برد تنیس روی میز ایران را رقم بزند.
ملی‌پوش تنیس روی میز ایران با اشاره به تصمیم فدراسیون در این سال نیز گفت: کمیته فنی و مسئولان فدراسیون در تصمیمی عجیب اعلام کردند که بیشتر توجه‌ها به نوشاد و نیما عالمیان و پوریا عمرانی خواهد بود که این موضوع تاثیر منفی روی ملی‌پوشان دیگر گذاشت. از سوی دیگر باعث افت همین بازیکنان هم شد.
مهران احدی اظهار داشت: من کاپیتان سابق تیم ملی تنیس روی میز ایران بودم اما در چند دوره در رقابت های انتخابی شرکت نمی کردم و می توان گفت به نوعی از فدراسیون مرخصی گرفته بودم زیرا مشغله کاری داشتم و برایم مقدور نبود تا بازی کنم که فکر می کنم دو یا سه سالی این دوره طول کشید.
وی تصریح کرد: محمد رضا اخلاق پسند همیشه به من لطف داشت و همیشه می گفت هر وقت برگردی تو کاپیتان هستی ما چندین سال است که دوست هستیم فقط موضوع سن من است که از اخلاق پسند بالاتر است من وی را بسیار بیشتر از خودم قبول دارم جای تاسف دارد که در مسابقات انتخابی تیم ملی آسیب دید و انصراف داد دوست داشتم، باشد و مسابقه بدهد.
احدی در خصوص غیبت افشین نوروزی در مسابقات انتخابی گفت: افشین نوروزی هم جایش خالی بود وی در کنار ما در تیم ملی بود اما خوشبختانه از دوره های بعد می تواند بازی کند و وقت زیادی دارد.
ملی پوش تنیس روی میز کشورمان در خصوص دلایل موفقیتش در مرحله اول مسابقات انتخابی تیم ملی گفت: در این مسابقات آسیب دیدگی که دوره قبل داشتم کاملا رفع شده بود و توانستیم به راحتی مسابقه بدهم، من در مدت زمانی که نبودم تمریناتم را پیگیری و سعی کردم تا نقاط ضعف خود را بپوشانم تکنیک های جدید را بیاموزم و به نوعی بازنگری روی بازی ام داشته باشم، هادی صبحی و بازیکنان دیگری مانند لطف الله نسبی و محسن خطیون هم حریفان تمرینی خوبی برای من بودند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر