کد خبر: 53269 A

استاندار آذربایجان شرقی:

روسای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، معدن و کشاورزی و همچنین رییس سازمان بسیج مهندسین آذربایجان شرقی با استاندار آذربایجان شرقی دیدار کردند.

ایلنا- تبریز: استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: اختیارات و تسهیلات حوزه کشاورزی در دولت دکتر احمدی‌نژاد، در طول تاریخ دیوانسالاری کشور بی‌سابقه بوده و مسئولان امر در استفاده از این اختیارات وظیفه سنگینی دارند.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد علیرضابیگی بعد از ظهر روز گذشته در دیدار با مدیران جامعه مهندسی استان، با تاکید بر این که برای استفاده بهتر از منابع و تسهیلات ایجاد شده در بخش کشاورزی، نیازمند تجدید نظر در فرهنگ اشتغال هستیم، افزود: میزان استقبال فارغ‌التحصیلان کشاورزی از طرح‌های توسعه‌ای در این بخش متناسب با تدابیر دولت برای توسعه کشاورزی و گشایش به وجود آمده در این حوزه نیست و انتظار داریم که تلاش و همت بیشتر نخبگان کشاورزی را شاهد باشیم.
وی با بیان این که طرح‌های توسعه‌ای در بخش کشاورزی، نقطه تمرکز دولت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: عدم انطباق روحیات فارغ‌التحصیلان با کار و تولید مسئولان را به این نتیجه می‌رساند که منابع و امکانات موجود را به دست سرمایه‌گذاران بسپارند که در این صورت فارغ‌التحصیلان هم باید زیر نظر آنها کار کنند.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در بازسازی مناطق زلزله‌زده استان، تصریح کرد: زلزله ارسباران، اهمیت نظام‌مند شدن ساخت و ساز و تاکید بر رعایت اصول مهندسی را بیشتر از گذشته نشان داد.
وی افزود: زمینه فعالیت در حوزه مهندسی ساختمان به دلیل آفت‌هایی که در این حوزه به جهت رعایت اصول ساخت و ساز وجود دارد، بسیار بالاست و مهندسان ساختمان می‌توانند نقش بسزایی در توسعه و عمران داشته باشند.
علیرضابیگی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های معدنی استان، گفت: تا کنون اکتشافات معدنی در استان در سطح محدودی اتفاق افتاده؛ در حالی که بیشتر از می‌توانیم شاهد فعالیت در این عرصه باشیم.
وی اظهار داشت: متاسفانه اغلب مهندسان معدن ما هم به دنبال استخدام دولتی هستند و از امکاناتی که می‌تواند آنها را به عنوان کارآفرین معرفی کند استفاده نمی‌کنند که طبیعتا آنها هم باید در نوع نگرش خود به موضوع اشتغال تجدیدنظر کنند.
علیرضابیگی با تاکید بر توجه بیشتر به موضوع فراوری مواد معدنی و استفاده از تکنولوژی روز در اکتشاف و استخراج معادن، خاطرنشان کرد: ذخایر معادن آذربایجان شرقی می‌تواند خوراک صنایع پایین‌دستی نظیر صنعت فولاد قرار گیرد؛ ضمن این که بخش معدن می‌تواند ظرفیت اشتغال‌زایی بالایی به ویژه در نقاط محروم فراهم کند.
استاندار آذربایجان شرقی اجرای برخی پروژه‌های عمرانی از قبیل سد خداآفرین و آزادراه پیامبر اعظم(ص) را نماد توانمندی مهندسان دانست و گفت: مهندسان آذربایجان شرقی توانسته‌اند شعار ما می‌توانیم را به بهترین شکل متجلی کنند و هم‌اکنون پروژه‌های بسیار بزرگی در داخل و خارج از کشور توسط مهندسان استان اجرا می‌شود.
وی با بیان این که بستر فعالیت مهندسان، برخاسته از ایمان و تعهد انقلابی است که این روحیه در بسیج مهندسین تبلور یافته است، تاکید کرد: بسیج مهندسین باید زمینه استفاده از توان مهندسان متعهد در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی را فراهم کند.
در این نشست که معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم حضور داشت، روسای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان، معدن و کشاورزی و همچنین رییس سازمان بسیج مهندسین آذربایجان شرقی به ارایه گزارش در خصوص فعالیت‌های این سازمان‌ها پرداختند.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر