کد خبر: 50227 A

رییس هیئت ورزشهای سنتی و بومی و محلی آذربایجانشرقی:

این جشنواره های بومی و محلی و روستایی در مناطق خاص با محوریت توسعه ورزش محلات در روستاهها و احیاء ورزشهای سنتی و بومی و محلی استان برگزار خواهد شد.

ایلنا- تبریز: رییس هیئت ورزشهای سنتی و بومی و محلی آذربایجانشرقی از برگزاری جشنواره های خاص بومی و محلی و روستایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا جلیل خدایی با اشاره به اهداف و برنامه های این هیئت گفت: طرحی در حال تدوین و برنامه ریزی در استان است تا جشنواره های خاص بومی و محلی و روستایی در مناطق خاص با محوریت توسعه ورزش محلات در روستاهها و احیاء ورزشهای سنتی و بومی و محلی استان برگزار خواهد شد.
وی افزود: از تمامی ظرفیت ورزش روستایی و عشایری شهرستانها باید استفاده شود چون شهرستانها پتانسیل بالایی در ورزش روستایی و عشایری دارند.
خدایی خاطرنشان کرد: استعدادهای ناب و خوبی با پتانسیل های بالا در روستاهها موجود است و دهیاری و شوراها در واگذاری زمین به ورزش پیشتاز هستند ومیتوان با اعتبار اندک مجموعه های ورزشی روباز برای روستاییان ساخت.

وی همچنین به برنامه های این هیئت در دهه فجر گفت: 25 برنامه فرهنگی ورزشی هیئت ورزشهای سنتی و بومی و محلی آذربایجانشرقی در دهه فجر سال 91 برگزار شد.
وی افزود: در 12 بهمن همزمان با آغاز سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقاب اسلامی در سراسر استان غبارروبی مزار شهدا توسط ورزشکاران این هیئت، دوی صحرانوردی در ورزقان، طناب کشی در اهرو سراب، جشنواره دال پلان، هفت سنگ و لی لی در منطقه آزاد تجاری ارس، طناب زنی و بازیهای بومی و محلی اسکو برگزار شد.
خدایی در خصوص سایر برنامه های هیئت گفت: در کنار این برنامه ها،رقابتهای والیبال، هفت سنگ و فوتسال در مرند، تنیس روی در بخش زنوز مرند، دارت و تیراندازی در روستای کندلج مرند، همایش پیاده و کوهروی در ارتفاعات یامچی مرند، رقابتهای تنیس روی میز در هوراند کلیبر، رقابتهای شطرنج، تنیس روی میز در شبستر و همایش و جشنواره بازیهای بومی و محلی در اهر برگزار شد.
رییس هیئت ورزشهای سنتی و بومی و محلی آذربایجانشرقی افزود: بر اساس داده های آماری و جمعیت ورزشکاری در استان امید است در این همایشها و رقابتهای فرهنگی ورزشی بیش از 5 هزار نفرشرکت کردند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر