کد خبر: 50194 A

شهردار تبریز:

مهندسان بازوان قوی علمی بوده و می توانند در تمامی زمینه‌ها به ویژه در ساختمان‌سازی وشهرسازی نقش محوری در تحول و پیشرفت کشور ایفا کنند.

شهردار تبریز گفت: مهندسان به عنوان محور توسعه و عمران شهری نقش محوری در تحقق اهداف توسعه زیربنایی كشور دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا علیرضا نوین که به مناسبت 5 اسفند روز مهندسی سخن می گفت، افزود: اگر در دوران طاغوت تمامی پروژه‌های عمرانی كشور اعم از پل‌ها، سد‌ها، راه‌ها و تأسیسات زیربنایی به دست مهندسان و مشاوران آمریكایی و اروپایی اجرا می‌شد، امروز به بركت انقلاب اسلامی و خودباوری جوانان این مرز و بوم، ایران اسلامی به یكی از كشورهای مهم و مطرح دنیا در صادرات خدمات فنی مهندسی تبدیل شده و در كنار آن تمامی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی به دست مهندسان جوان و نخبه ایرانی اجرا می‌شوند.

وی با تأكید بر نقش موثر مهندسان و نیروهای فنی جوان در شكل‌گیری تحولات بزرگ عمرانی خدماتی در سطح شهر تبریز خاطرنشان كرد: تلاش برای مقاوم‌سازی، استانداردسازی، سرعت و دقت در اجرای طرح‌ها، استفاده از فن‌آوری‌های روز، رعایت دقیق ضوابط و مقررات و تكیه بر وجدان كاری از جمله الزامات فعالیت مهندسان جوان و نیروهای فنی شاغل در شهرداری است كه باید مورد توجه قرار گیرد.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: مهندسان نقش‌ اساسی ومهمی در رفع مشکلات ساخت و سازهای شهری برعهده داردند و باید از تجربیات و ایده‌های جدید در این زمینه بخوبی بهره گرفته شود.

نوین تاکید کرد: مهندسان بازوان قوی علمی بوده و می توانند در تمامی زمینه‌ها به ویژه در ساختمان‌سازی وشهرسازی نقش محوری در تحول و پیشرفت کشور ایفا کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر