کد خبر: 49811 A

رئیس جهادکشاورزی آذربایجان شرقی:

هرکس به مقام و درجه شهادت مفتخر شود، به یکی از عالیترین و ارزشمند‌ترین درجات و مراتبی که یک انسان ممکن است در سیر صعودی خود به آن دست یابد، نایل می‌شود.

ایلنا- تبریز: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: شهادت، به حکم اینکه عملی آگاهانه و اختیاری و در راه هدفی مقدس بوده، از هر گونه انگیزه خودگرایانه، منزه و مبرا و تحسین برانگیز و افتخارآمیز محسوب شده ودر فرهنگ اسلامی، عملی قهرمانانه تلقی می‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا مسعود محمدیان، در دیدار با خانواده شهیدان گلگون کفن، حبیب و علی رضا رحیمی سعیدی اضافه کرد: هرکس به مقام و درجه شهادت مفتخر شود، به یکی از عالیترین و ارزشمند‌ترین درجات و مراتبی که یک انسان ممکن است در سیر صعودی خود به آن دست یابد، نایل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شهادت را می‌توان کامل‌ترین جلوه ایثار دانست افزود: همین وجوه ایثارگرانه و آگاهانه در رفتار شهید است که مقام وجودی او را برتری و تعالی می‌بخشد. حضور، سلوک و ایثار شهیدان و ایثارگران و مجاهدان راه خدا، نه فقط موجب کمال فردی و ارتقاء و سعه وجودی ایشان شده، بلکه نقشی سازنده و شورآفرین و تعالی بخش و الهام دهنده و هدایت‌گری برای امت و دیگر مردمان دارد و موجب تغییر و تحول و رشد در سرشت و سرنوشت جوامع و امت‌ها نیز می‌شود.
محمدیان افزود: امروز عزت و سربلندی و استقلال ایران اسلامی مدیون ایثارگری‌های شهدای انقلاب اسلامی است و آرامش و امنیت، حاصل رشادت‌ها ودلاوری‌های شهدا درجنگ تحمیلی بوده وخانواده‌های شهدا وایثارگران، ازافتخارات و سرمایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‌روند.
گفتنی است جهادگر شهید علیرضا رحیمی سعیدی، در تاریخ سی و یکم خرداد ماه سال یکهزار و سیصد و شصت و شش، در کسوت سنگر ساز بی‌سنگر ودر قالب تیپ پشتیبانی و مهندسی جنگ جهادسازندگی آذربایجان شرقی، در منطقه عملیاتی کربلای هشت واقع در شلمچه، به درجه رفیع شهادت نایل آمده و به دیدار معبود شتافت. برادر وی، حبیب رحیمی سعیدی نیز قبل از وی، در دفاع از میهن اسلامی به درجه رفیع شهادت نایل آمده است. نامشان جاوید و راه‌شان مستدام باد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر