کد خبر: 49805 A

سرپرست مرکز اطلاع رسانی پلیس آذربایجانشرقی:

در خانوادهایی که روابط سرد وخشک بوده و همراه با تحقیر و توبیخ و‌گاه با اهانت باشد فرزندان احساس تنهایی نموده و عدم تعلق به خانواده را نشان می‌دهند.

ایلنا- تبریز: سرپرست مرکز اطلاع رسانی پلیس آذربایجانشرقی گفت: بنیان مستحکم خانواده سدی قوی در برابر آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش ایلنا مهدی شیخی زاد تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین عواملی که در گرایش نوجوان به سمت سوی آسیب‌های اجتماعی نقش به سزایی دارد خانواده است چرا که در خانوادهایی که روابط سرد وخشک بوده و همراه با تحقیر و توبیخ و‌گاه با اهانت باشد فرزندان احساس تنهایی نموده و عدم تعلق به خانواده را نشان می‌دهند.

وی گفت: هیچ شکی نیست که خانواده تنها محل عاطفه، محبت و دوستی صادقانه است حال اگر فرزندان در تجربه این موارد در فضای خانه دچار تعارضاتی شوند عطوفت و محبت را در جایی غیر از خانه جستجو خواهند کرد و در چنین خانواده‌هایی احتمال آسیب پذیری بالا خواهد رفت.

شیخی زاد ضمن اشاره به مشکلات موجود در خانواده‌ها افزود: با پدید آمدن مشکلات در خانواده اه و عدم توانایی در حل صحیح آن‌ها منجر به واکنش‌هایی از طرف فرزندان می‌شود که در صدد رهایی از این وضعیت می‌باشند.

سرپرست مرکز اطلاع رسانی پلیس آذربایجانشرقی تاکید کرد: افزایش درک خانواده‌ها نسبت به برخورداری از رابطه صمیمی و دوستانه با فرزندان، کوشش در جهت کاهش اختلافات خانوادگی، سعی و تلاش در جهت ریشه کن کردن جرائم از طریق دستگاههای اجرایی و سعی در بهبود این وضع می‌تواند کمک‌های شایان توجهی در این زمینه باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر