کد خبر: 49798 A

مدیر عامل برق آذربایجان:

این میزان برای یک شهر ۵/۱ میلیون نفری کافی است.

ایلنا- تبریز: طی مراسمی بهره برداری از پروژه توسعه یک بی‌خط ۴۰۰ کیلولت پست نیروگاه تبریز با حضور احمد علیرضابیگی استاندار آذربایجان شرقی آغاز شد.
مدیر عامل برق منطقه‌ای آذربایجان در این مراسم با مقایسه شاخص‌های توسعه‌ای صنعت برق در شرایط کنونی و زمان قبل از انقلاب، گفت: اکثر این شاخص‌ها بیش از ۱۰ برابر شده‌اند.
علی بهاری وند افزود: سرانه هر فرد ایرانی در شرایط کنونی از ۱۹۰وات در سال‌های اول انقلاب به ۹۰۰ واتدر حال حاضر رسیده که نشانه رفاه خانوار‌ها است.
وی میزان تولید برق کشور در سال ۵۷ را حدود ۷ هزار مگاوات ذکرکرد و گفت: در شرایط فعلی این میزان بالغ بر ۷۰ هزار مگاوات است.
مدیر عامل برق آذربایجان در عین حال بر لزوم مدیریت مصرف برق تاکید کرد و گفت: برای روشن کردن یک لامپ ۱۰۰ وات، باید ۱۴۰۰ دلار سرمایه گذاری نمود.
بهاری وند همچنین یکی از اهداف مهم صنعت برق کشور را توسعه امر تبادل وصادرات برق با سایر کشور‌ها عنوان کرد واظهار داشت: کشور ما از طریق شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان سالانه قریب به ۴۳۰ مگاوات برق به کشور ترکیه صادر می‌کند که این میزان تقریباً برای مصرف یک شهر ۵/۱ میلیون نفری کافی است.
مدیر عامل برق منطقه‌ای آذربایجان اهمیت پروژه توسعه خط ۴۰۰ کیلوولت پست نیروگاه تبریز را که با هزینه ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است، را نیز تشریح کرد و گفت: این پروژه با هدف اتصال نیروگاه خوی به نیروگاه تبریز، اتصال انرژی تولیدی نیروگاه خوی به شبکه سراسری کشور، فروش انرژی برق به کشور ترکیه از از طریق خط انتقال تبریز- خوی – جلفا، افزایش قابلیت اطمینان شبکه انتقال در شمالغرب کشور، تغذیه پست ۲۰/۱۳۲/۴۰۰ کیلوولت جلفا از مسیر خط تبریز – خوی – جلفا به اجرا در آمده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر