کد خبر: 49788 A

در مسابقات علمی- کاربردی کاردانش کشور/

در این راستا ۶ نفر از هنرجویان استان آذربایجان شرقی با کسب رتبه‌های کشوری و نمره حد نصاب لازم بدون کنکور به دانشگاه فنی و حرفه‌ای راه یافته‌اند.

ایلنا- تبریز: آموزش و پرورش آذربایجانشرقی مقام دوم دوازدهمین دوره مسابقات علمی- کاربردی کاردانش کشور را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اعلام این خبرگفت: در این راستا ۶ نفر از هنرجویان استان آذربایجان شرقی با کسب رتبه‌های کشوری و نمره حدنصاب لازم بدون کنکور به دانشگاه فنی و حرفه‌ای راه یافته‌اند.

محمدحسن قناتی گفت: دوازدهمین دوره مسابقات علمی- کاربردی هنرستان‌های کشور به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی در تبریز برگزار شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی خاطرنشان کرد: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با ارسال لوح تقدیر از مدیر کل آموزش و پرورش استان و سایر دست اندرکاران به خاطر کسب مقام دوم توسط هنرجویان استان در دوازدهمین دوره مسابقات علمی-کاربردی هنرستان‌های کشور قدردانی کرد.

وی افزود این دوره از مسابقات با شرکت ۲۵۰هنرجوی هنرستان‌های کاردانش سراسر کشور در ۳۶ رشته مهارتی در تیرماه سالجاری در تبریز برگزار گردید و استان آذربایجانشرقی با ۹ رتبه کشوری توانست مقام دوم مسابقات راکسب نماید.

وی اضافه کرد: که این مسابقات  بزرگ‌ترین رویداد سالانه شاخه کاردانش محسوب شده و هنرجویان بعد از گذراندن مراحل منطقه‌ای و استانی در بخش‌های علمی و عملی وارد مرحله کشوری می‌شوند و به همین علت بخش عملی مسابقات که به میزبانی این استان انجام یافت بالا‌ترین سطح رقابت هنرجویان در آزمون‌های مهارتی به حساب می‌آید.

قناتی یادآور شد: نفرات اول تا سوم رشته‌های مهارتی نیز در صورت کسب حدنصاب لازم بدون شرکت در کنکور وارد دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌شوند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر