کد خبر: 49786 A

استاندار آذربایجان شرقی:

جلسه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی آذربایجان شرقی برگزار شد. / این ستاد جزو اختیاراتی است که رهبر معظم انقلاب به دولت تفویض کرده‌اند تا با سهولت بیشتری در جهت تامین نیازمندی‌های کشور، گام برداشته شود.

ایلنا- تبریز:استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی و بهره‌گیری از ظرفیت مبادلات مرزی تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد علیرضابیگی در نشست ستاد تدابیر ویژه اقتصادی استان، با اشاره به نقش مهم مبادلات مرزی در پویایی اقتصادی، خاطرنشان کرد: امروزه موضوعاتی پیش آمده که طی آن، محور شمالی کشور از نظر سهم ویژه در مبادلات مرزی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و با توجه به تغییر احتمالی این روند، باید از فرصت به وجود آمده به طور بهینه استفاده کرد.
وی با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های بازارچه‌های مرزی استان، اظهار داشت: کشور ارمنستان اعلام آمادگی کرده است که بازارچه مرزی مشترک خود با استان آذربایجان شرقی را فعال کند و در خصوص جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان هم باید از امکانات موجود، در راستای جلب علاقه برای اقدام مشابه بهره گرفته شود.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر علت‌یابی برخی نارسایی‌ها در فعال‌سازی مبادلات مرزی استان، خاطرنشان کرد: این امر باید با بهره‌گیری از ارز مبادلاتی محقق شود و تشخیص مقرون به صرفه بودن آن نیز بر عهده بخش خصوصی است.
وی افزود: عرضه محصولات نفتی از طریق خلیج فارس، با محدودیت‌هایی مواجه است و این در صورتی است که مبادلات از طریق مرزهای شمال غرب کشور با سهولت بیشتری ممکن بوده و ارز حاصل از آن نیز قابل برگشت است.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین در خصوص وظایف ستاد تدابیر ویژه اقتصادی گفت: این ستاد جزو اختیاراتی است که رهبر معظم انقلاب به دولت تفویض کرده‌اند تا با سهولت بیشتری در جهت تامین نیازمندی‌های کشور، گام برداشته شود.
وی تاکید کرد: استفاده از تمام ظرفیت این ستاد در جهت رسیدن به افق اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه جدی تمام مسئولان قرار گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر