کد خبر: 49760 A

استاندار آذربایجان شرقی:

در آغاز دولت نهم، مقاوم‌سازی ۹۲ هزار واحد مسکن روستایی در آذربایجان شرقی هدف‌گذاری شد که ۷۸ هزار واحد از آن‌ها به پایان رسیده و بقیه نیز تا پایان فعالیت دولت تمام خواهد شد.

ایلنا- تبریز: استاندار آذربایجان شرقی از نوسازی و مقاوم‌سازی ۱۲۱ هزار واحد مسکن روستایی در استان در طول دولت‌های نهم و دهم خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد علیرضابیگی که در جمع اهالی روستای مبارک‌آباد از توابع ملکان، سخن می‌گفت با اشاره به سیاست جدی دولت‌های نهم و دهم در امر مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی، و اهمیت این موضوع برای پیشگیری از خسارت‌های جبران‌ناپذیر به هنگام حوادث طبیعی، اظهار داشت: در آغاز دولت نهم، مقاوم‌سازی ۹۲ هزار واحد مسکن روستایی در آذربایجان شرقی هدف‌گذاری شد که ۷۸ هزار واحد از آن‌ها به پایان رسیده و بقیه نیز تا پایان فعالیت دولت تمام خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر این، کار مقاوم‌سازی ۱۸ هزار واحد دیگر نیز شروع شده است که با اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی به آن‌ها تا پایان دولت تکمیل خواهند شد.
علیرضابیگی ادامه داد: ۱۱ هزار واحد مسکن روستایی نیز در مناطق زلزله‌زده استان بازسازی شده که جزو واحدهای مقاوم‌سازی شده در استان به شمار می‌روند.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به مشکل آب منطقه ملکان اشاره کرد و گفت: این مشکل به خاطر کمبود آب در حوزه آبریز دریاچه ارومیه است و برای جبران آن باید به سمت اصلاح روش‌های آبیاری و استفاده بهینه از منابع آب برویم.
وی تاکید کرد: در این راستا سد لیلان‌چای نیز به دلیل اطمینان خاطری که از جهت دسترسی به آب خواهد داشت حائز اهمیت است و به زودی باید به نتیجه برسد.
علیرضابیگی همچنین از تبدیل روستای مبارک‌آباد به شهر خبر داد و گفت: با امکاناتی که در مبارک‌آباد فراهم شده شایسته نیست که آن را روستا بنامیم و از این پس باید بگوییم شهر مبارک.
وی افزود: تبدیل این روستا به شهر به زودی ابلاغ می‌شود و در انتخابات خرداد ۹۲ شاهد برگزاری انتخابات شورای شهر در این شهر خواهیم بود.
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمنان آرزوی چشم‌پوشی ملت ایران از ارزش‌های اسلامی را به گور خواهند برد، افزود: بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان، پیام روشنی بود برای کسانی که خیال ضعف و سستی ملت ایران را در سر می‌پرورانند و با این تصور پیشنهاد مذاکره را مطرح می‌کنند.
وی با بیان اینکه قابلیت‌های کنونی انقلاب اسلامی قابل مقایسه با روزهای اول این انقلاب نیست، اظهار داشت: ملت ایران تحت شدید‌ترین محدودیت‌ها، به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یافته است و این برخاسته از ذات انقلاب اسلامی است که می‌تواند هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کند.
علیرضابیگی همچنین با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا و غرب علیه ملت ایران، تصریح کرد: باید در مقابل این تحریم‌ها یک نهضت مقاومت راه‌اندازی کنیم و این جز با همراهی مردم و دولت امکان‌پذیر نیست.
وی با اشاره به ضرورت اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها، ادعای افزایش نقدینگی با اجرای این گام را رد کرد و افزود: قرار نیست با اجرای گام دوم، پول جدیدی وارد چرخه اقتصادی جامعه شود بلکه افزایش یارانه نقدی از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی به مردم پرداخت می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: تجریه توزیع ثروت در سه دهه گذشته نشان می‌دهد که ثروت‌های کشور باید به دست خود مردم سپرده شود و توسعه اقتصادی کشور نیز در گرو همین اقدام است.
وی افزود: تمام حرف دولت احمدی‌نژاد این است که باید به مردم اعتماد کنیم و اجازه دهیم خود مردم اقتصاد را مدیریت کنند.
علیرضابیگی ادامه داد: ملی شدن صنعت نفت زمانی برای مردم ایران قابل لمس شد که ثروت آن را در زندگی خود احساس کردند.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افتتاح پروژه‌های عمرانی در دهه فجر در نقاط مختلف استان، گفت: با وجود اینکه عمده سرمایه‌ها و امکانات استان برای بازسازی مناطق زلزله‌زده بسیج شده بود، اما روند عمرانی استان متوقف نشد و شاخص‌های قابل توجهی در حوزه‌های مختلف به ویژه عمران روستایی به دست آمد.

وی تاکید کرد: بنای دولت بر این است که منابع کشور را در مسیر رضایت مردم صرف کند و برای ما به عنوان خدمتگزاران مردم، مشاهده آسایش و رفاه مردم مایه افتخار است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر