کد خبر: 49758 A

فرمانده سپاه عاشورا:

بدون توجه به نقش و تاثیر نیروهای مسلح و نهادهای متولی برقراری نظم و امنیت امکان تحقق اهداف و برنامه‌های مدیریت بحران در مواقع اضطراری و حوادث غیر مترقبه وجود ندارد.

ایلنا- تبریز: فرمانده سپاه عاشورا تامین امنیت در مواقع بحران در مناطق بحران زده را اصلیترین شرط و گام اول امدادرسانی ارائه خدمات حمایتی و مدیریت هدفمند بحران دانست.
به گزارش خبرنگار ایلنا پورجمشیدیان که در نخستین کنفرانس مقاوم سازی و بهسازی بافتهای شهری در مجاورت گسل‌های فعالکه به همت شهرداری تبریز برگزار با تاکید بر اینکه موضوع امنیت و تامین و احساس آن مهم‌ترین زیربنای مدیریت بحران در تمامی سطوح به شمار می‌رود، افزود: بدون تامین زیرساخت‌های امنیت جانی، مالی و روانی آسیب دیدگان از بلاهای طبیعی در مناطق آسیب دیده بویژه در مواقع زلزله، امکان خدمات رسانی مطلوب، امداد رسانی به مصدومان و نجات جان آسیب دیدگان وجود ندارد و موفقیت برنامه‌های مدیریت بحران در مواقع اضطراری ارتباط مستقیم با مقوله امنیت دارد.
وی با اشاره به اینکه در زیرمجموعه مدیریت بحران در کشور کارگروه‌ها، نهاد‌ها و دستگاههای متعدد اجرایی، خدماتی، امدادی و پشتیبانی انجام وظیفه و ایفای نقش می‌کنند تاکید کرد: باید ضمن استقرار و نهادینه سازی نظام مدیریت هدفمند بحران در مواقع بحرانی تمامی کارگروه‌ها و نهادهای دخیل در این حوزه را حول محور مدیریت امنیت محور بسیج کرد تا علاوه بر خدمات رسانی مطلوب مورد نظر زمینه را برای کاهش فشار‌ها و دغدغه‌های ناشی از احساس فقدان امنیت در مناطق آسیب دیده نزد مردم فراهم آورد.
پورجمشیدیان در عین حال افزود: بدون توجه به نقش و تاثیر نیروهای مسلح و نهادهای متولی برقراری نظم و امنیت امکان تحقق اهداف و برنامه‌های مدیریت بحران در مواقع اضطراری و حوادث غیر مترقبه وجود ندارد.
گفتنی است، اولین سمینار تخصصی و بین المللی مقاوم سازی و بهسازی بافت‌های شهری در مجاورت گسل‌های فعال با حضور مقامات ارشد شهری و استانی، اساتید، متخصصان، دانشجویان و کار‌شناسان برجسته زلزله‌شناسی و نیز متخصصان نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری در فرهنگسرای بزرگ الغدیر تبریز برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر