کد خبر: 49688 A

مدیرعامل شرکت فولاد مهر سهند:

تقسیم بندی‌های متداول بین کارگر وکارفرما در شرایط فعلی در این خصوص چندان کارساز نیست بلکه باید توجه کرد که جایگاه نیروی انسانی در مسیر توسعه صنعتی بسیار مهم به شمار می‌آید/تشکل‌های کارگری در بهبود مدیریت واحدهای تولیدی نقش سازنده‌ای دارند.

ایلنا- تبریز: مدیرعامل شرکت فولاد مهر سهند گفت: پیشرفت هر صنعتی وابسته به افکار بزرگ و مهم‌تر از همه چیز به نیروی انسانی بوده نه وابسته به سرمایه و تخصص‌های بزرگ.
به گزارش خبرنگار ایلنا رسولی که در بازدیدکریم صادقزاده، دبیر اجرایی و مجری طرحهای آموزشی خانه کارگر تبریز و حمید جبارپور مسئول امور اعضا و آموزش خانه کارگر تبریز از این واحد صنعتی سخن می‌گفت به بیان رابطه کارگر و کارفرما پرداخت و گفت: تقسیم بندی‌های متداول در شرایط فعلی در این خصوص چندان کارساز نیست بلکه باید توجه کرد که جایگاه نیروی انسانی در مسیر توسعه صنعتی بسیار مهم است.
وی ایجاد اشتغال، حفظ و افزایش کیفیت محصولات و ایجاد تنوع تولیدات، تکریم مشتریان را از اهداف این شرکت عنوان کرد و گفت: ما تولیدات خود را از سال ۸۷ که این شرکت به بهره برداری رسیده است با ۷۲ نوع محصول با ظرفیت اسمی سالیانه ۱۶۰ هزار تن آغاز کردیم.
وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در صنعت فولاد به عنوان صنعت مادر گفت: از دلایل اصلی سرمایه گذاری سهامداران این شرکت در این صنعت وجود بازار بالقوه مصرف در سطح منطقه و ایجاد ارزش افزوده و مشارکت در امر اشتغال زائی بود و در همین راستا نیز شرکت در مدت زمان یکسال بعد از اخذ پروانه بهره برداری با دستیابی به کیفیت بر‌تر و به دنبال آن اخذ علامت استاندارد از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و هم چنین به دلیل تنوع و تکمیل سبد محصولات خود توانست سهم عمده‌ای از بازار فروش را در منطقه شمالغرب کشور تصاحب نماید. رسولی افزود: حضور در بازارهای داخلی و خارجی با محصولات استاندارد و ایجاد توازن در بازار فروش و تقاضا می‌تواند باعث توسعه و شکوفایی منطقه شود.
وی با اشاره به اینکه با راه اندازی این کارخانه برای بیش از ۳۰۰ نفر بصورت مستقیم جهت تولید لوله و پروفیل اشتغال ایجاد شده است گفت: این شرکت در چهارمین سال فعالیت خود (سال ۱۳۹۱) با بهره‌مندی از تجارب گذشته، اجرای طرح توسعه کارخانه را در دست اقدام دارد که با اتمام آن دامنه فعالیتهای آن در حوزه‌های مختلف به میزان صد در صد افزایش خواهد یافت.
وی به اعطای چهارمین جایزه تعالی منابع انسانی سال ۹۱ از سوی معاونت توسعه و مدیریت سرمایه انسانی ریاست جمهوری به این شرکت اشاره کرد و گفت: رشد و تعالی نیروی انسانی به عنوان مهم‌ترین مؤلفه، جلب رضایت و تکریم مشتریان به عنوان ولی نعمتان اصلی و همچنین مسئولیت پذیری در قبال جامعه به صورت اعم چهارچوب اصلی حرکت شرکت فولاد مهر سهند به شمار می‌رود.
تشکل‌های کارگری در بهبود مدیریت واحدهای تولیدی نقش سازنده‌ای دارند
مدیر کارخانه شرکت فولاد مهر سهند نیزدر این بازدید با بیان اینکه امروزه توسعه و بالندگی صنعت در هر دو حوزه دولتی و خصوصی جهت حضور تأثیرگذار در بازارهای داخلی و خارجی نیازمند برخورداری از خدمات مدیریتی نوین و مطلوب است گفت: در صنعت فولاد نیز به عنوان یک صنعت پایه و مادر که از جمله بخشهای پیش برنده اقتصاد کشور است بهره برداری بهینه از منابع مادی و انسانی نیازمند ارتقاء و به روزرسانی مستمر دانش مدیران و کارکنان آن است.
امامی با اشاره به اهمیت تشکل‌های کارگری گفت: تشکل‌های کارگری در بهبود مدیریت واحدهای تولیدی نقش سازنده‌ای دارند.
لازم به ذکر است دراین بازدید‌ها نمایندگان کارگران کارخانجات فولادمهر سهند نیز پیشنهادات و نقطه نظرات خود را بیان و طرفین نیز بر ادامه چنین تعاملاتی تاکید و آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری فی مابین اعلام کردند و ضمنا از کلیه قسمتهای خط تولیدی بازدید و با کارگران از نزدیک گفتگو شد.

خانه کارگر دبیر اجرایی خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر