کد خبر: 4739 A

به منظور جلوگیری از تلف شدن احشام در اثر عواملی همچون سرما و حمله حیوانات درنده 25 هزار متر فنس‌کشی نیز برای واحدهای دامی در مناطق زلزله زده ورزقان صورت گرفته است.

تبریز - ایلنا: مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورزقان گفت: 10 هزار تن بذر برای انجام کشت پاییزه بین کشاورزان ورزقان توزیع شده است.

به گزارش ایلنا از تبریز، محمد علیمحمدی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: علاوه بر این، 10 هزار تن کود نیز برای کشت پاییزه بین کشاورزان منطقه ورزقان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه با وجود بروز حادثه طبیعی در ورزقان که خسارات قابل توجهی نیز به جا گذاشت، کشاورزان سعی دارند تا از قافله تولید عقب نمانند به خسارت‌هایی که به واحدهای دامی وارد شده است اشاره نموده و گفت: به منظور جلوگیری از تلف شدن احشام در اثر عواملی همچون سرما و حمله حیوانات درنده 25 هزار متر فنس‌کشی برای واحدهای دامی ورزقان صورت گرفته است.

علیمحمدی بابیان اینکه در صورت نیاز به فنس‌کشی، امکانات و نیازها در این مورد توسط جهاد کشاورزی قابل تامین است یادآور شد: کانکس‌های موقت نیز برای واحدهای دامی در حال آماده‌سازی است که به زودی در اختیار دامداران و کشاورزان قرار می‌گیرد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورزقان تاکید کرد: تمام آسیب‌دیدگان از زلزله شش ریشتری برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر