کد خبر: 41962 A

شهردار منطقه 7 تبریز:

این شهرك ویژه به وسعت 36 هكتار در منطقه باغ معروف ایجاد می شود./برای سال 92 نیز بالغ بر 360 میلیارد ریال بودجه برای منطقه 7 شهرداری تبریزپیش‌بینی شده است./ عملیات اجرایی جایگاه دو منظوره سوخت همزمان با دهه فجر در 35 متری اندیشه تبریز آغاز می شود.

شهردار منطقه 7 تبریز از برنامه‌ریزی برای احداث شهركی ویژه برای انتقال مشاغل مزاحم به ویژه آهن فروشان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، داود امیرحقیان در گفتگو با خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: این شهرك در فضایی به وسعت 36 هكتار در منطقه باغ معروف ایجاد می شود.

شهردار منطقه هفت تبریزهمچنین با اشاره به كلنگ‌زنی احداث جایگاه سوخت دو منظوره بنزین و CNG در 35 متری اندیشه از سوی این منطقه همزمان با دهه فجر اشاره کرد و گفت: این جایگاه سوخت دومنظوره از جمله طرح‌ها و پرو‌ژه‌های مشاركتی و سرمایه‌گذاری منطقه هفت به شمار می‌رود كه همزمان با دهه فجر امسال با حضور شهردار محترم تبریز و اعضای شورای اسلامی شهر كلنگ‌زنی خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به دیگر پروژه‌های مشاركتی این منطقه خاطرنشان كرد: سالن چندمنظوره ورزشی جاده وادی رحمت به مساحت 2500 متر مربع، گلخانه كوی لاله و پروژه مجتمع مسكونی شهرك اندیشه از دیگر پروژه‌های عمرانی مشاركتی شهرداری منطقه هفت به شمار می‌رود كه به زودی مراحل اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

شهردار منطقه 7 تبریز از افزایش و رشد 575 درصدی بودجه‌های سالانه این منطقه طی 7 سال گذشته خبر داد و افزود: بودجه 40 میلیارد ریالی منطقه در سال 84، در سال 91 به 270 میلیارد ریال افزایش یافته و این افزایش اعتبارات زمینه‌ساز رشد و توسعه جهشی خدمات‌رسانی در سطح منطقه شده است.

امیرحقیان در ادامه به بودجه پیشنهادی این منطقه برای سال 92 اشاره كرد و گفت: برای سال 92 نیز بالغ بر 360 میلیارد ریال بودجه پیش‌بینی شده است كه نسبت به سال گذشته 33 درصد رشد دارد.

شهردار منطقه 7 تبریز با اشاره به اهم طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی خدماتی اجرا شده از سوی این منطقه طی سال‌های اخیر افزود: خدمات‌رسانی گسترده به شهرك‌های واقع در محدوده شهرداری منطقه هفت نظیر اندیشه، اخمقیه، كوی لاله، خلجان، كجوار و كرجان، اجرای مسیرگشایی 20 متری آخمقیه، احداث نخستین بوستان قرآنی شمالغرب كشور، احداث كانال‌‌های متعدد هدایت و دفع آب‌های سطحی از جمله كانال‌های كرجان و رواسان، احداث چندین زمین چمن مصنوعی، كتابخانه، قرائتخانه، خانه فرهنگ، فرهنگسرای كوثر، سالن‌های چند منظوره ورزشی، اجرای طرح‌های مناسب‌سازی محیط برای معلولان در سطح منطقه، احداث 7 پل عابر پیاده، توسعه خدمات محله‌ای و اجرای ده‌ها طرح و پروژه عمرانی، خدماتی بزرگ و كوچك از جمله مهم‌ترین اقدامات این منطقه طی سال‌های اخیر به شمار می‌رود.

وی همچنین سرانه فضای سبز موجود این منطقه را 5/8 مترمربع اعلام و خاطرنشان كرد: سرانه فضای سبز این منطقه در سال 84 پنج مترمربع بود كه طی سال های اخیر این سرانه به 5/8 متر رسیده و با اجرای طرح‌های در دست اجرا نظیر احداث و توسعه بوستان‌های محلی و نیز كاشت محوطه كارخانجات و واحدهای صنعتی موجود در این محدوده سرانه فضای سبز این منطقه در سال آینده به 5/9 متر افزایش خواهد یافت.

شهردار منطقه7 تبریز در عین حال از كاشت 220 هزار شاخه انواع گل نشایی و نیز 213 اصله درخت و نهال در سطح این منطقه خبر داد.

امیرحقیان در خاتمه از برنامه‌ریزی این منطقه برای راه‌اندازی و احداث نمایشگاه دائمی و بزرگ كتاب‌شهر در جوار كتابخانه مركزی تبریز در سال آینده به عنوان یكی از بزرگ‌ترین پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی منطقه هفت خبر داد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر