کد خبر: 40848 A

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی:

برابر مصوبه دولت برای حمایت از هموطنان آسیب دیده در مناطق زلزله‌زده در شهرستان‌های اهر، هریس، ورزقان و دهستان اسپیران و روستاهای تابعه هزینه گاز مشترکان خانگی زلزله‌زده در سه ماه دی، بهمن و اسفند فصل زمستان رایگان است.

ایلنا- اهر: مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی از تقویت فشار گاز در بخش‌های صنعتی منطقه ارسباران خبر داد و گفت: جریان گاز صنایع ارسباران از طریق خط ۱۶ اینچ محور صادراتی ارمنستان تقویت می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ولی ا... دینی که در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان اهر سخن می‌گفت با اشاره به پتانسیل بالای این منطقه از لحاظ پوشش جنگلی و همچنین بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی که نقشی مهم در اقتصاد استان ایفا می‌نماید، افزود: احداث و راه اندازی خط انتقال گاز ۱۶ اینچ از خط ۳۰ اینچ محور صادراتی به ارمنستان، به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های مهم عملیاتی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است که با اجرای آن علاوه بر تامین گاز نیروگاه هریس امکان تقویت جریان و جلوگیری از افت فشار گاز مصارف مختلف در شهرستانهای اهرو ورزقان فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: این پروژه بزرگ صنعت گاز در استان به طول ۷۵ کیلومتر و با صرف اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال در حال اجراست که با توجه به موقعیت صنعتی منطقه خصوصاً کانی‌های مختلف معدنی، صنایع عمده و پوشش جنگلی، این پروژه اجرایی بیشترین تاثیر را در تقویت فشار گاز منطقه ارسباران در بر داشته و پیش‌بینی برای سایر طرح‌های در دست اجرا در ۲۰ سال آینده با اجرای آن تأمین می‌شود.

دینی با تشریح وضعیت گازرسانی در مناطق زلزله دیده ارسباران تصریح کرد: تمام زیرساخت‌های لازم در مناطق زلزله‌زده ارسباران برای گازرسانی و وصل مجدد انشعابات گاز به پایان رسیده است و با اتمام هر ساختمان و انجام لوله‌کشی با تأیید نظام مهندسی در کمتر از ۲۴ ساعت انشعاب گاز، نصب کنتور و علمک به مرحله اجرا درمی‌آید.

وی گفت: برابر مصوبه دولت برای حمایت از هموطنان آسیب دیده در مناطق زلزله‌زده در شهرستان‌های اهر، هریس، ورزقان و دهستان اسپیران و روستاهای تابعه هزینه گاز مشترکان خانگی زلزله‌زده در سه ماه دی، بهمن و اسفند رایگان بوده و این قانون مشمول سایر مصارف صنعتی، خدماتی نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر