کد خبر: 39736 A

امام جمعه تبریز:

پیروی از قرآن، اسلام ناب محمدی و محکمات قرآن و اسلام، جامعه را از نفوذ بسیاری عرفان‌های نوظهور و فرقه‌های منحرف ایمن می کند./ استفاده از آثار علما و فقهای شیعه می تواند برای مقابله با عرفان‌های کاذب و نحله‌های انحرافی و همچنین گشودن افق‌های جدید برای تحقیق و تفحص در مورد آموزه‌های دینی در پیش روی جوانان موثر باشد.

ایلنا - تبریز: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: نداشتن شناخت و معرفت نسبت به امام عصر (عج) مبداء بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی و انحراف‌هاست.

به گزارش ایلنا از تبریز، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، در نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: شناخت اسلام ناب محمدی و پیروی از آن باعث دوری از انحراف ها می‌شود.

وی با اشاره با نهم ربیع‌الاول و سالروز آغاز امامت حضرت مهدی (عج)، معرفت به امام زمان و آرمان‌ها و اندیشه‌های متعالی اسلامی را بهترین راه برای دستیابی به حق و حقیقت و مقابله با گمراهی عنوان کرد.

امام جمعه تبریز، بسیاری از عرفان ها و فرقه‌های نوظهور در جوامع را ناشی از افراط، تفریط و غلو دانست و گفت: استعمار، منشاء بهاییت بوده و شیخیت نیز از فرقه‌های غلوآمیز و وهابیت از فرقه‌های افراطی و منحرف است.

آیت الله مجتهدشبستری اظهار کرد: استعمار با استفاده از جهالت و نادانی برخی مردم، این فرقه‌ها و عرفان‌های کاذب را در جوامع ترویج و تبلیغ می کند و هر چه قدر مردم از اصول الهی و قرآن آگاهی بیشتری داشته باشند در مقابل این انحراف‌ها بیشتر مصون می مانند.

امام جمعه تبریز ادامه داد: پیروی از قرآن، اسلام ناب محمدی و محکمات قرآن و اسلام، جامعه را از نفوذ بسیاری عرفان‌های نوظهور و فرقه‌های منحرف ایمن می کند.

وی گفت: نداشتن بصیرت و آگاهی کافی به مکتب قرآن، حجت قرآن و سنت، منشاء بسیاری از انحراف ها و فتنه ها و پیروی از هواهای نفسانی است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: مقابله با بدعت­ها، عرفان‌های کاذب، فرقه‌های ضاله و حلقه‌های انحرافی از وظایف اساسی شورای فرهنگ عمومی و نهادهای فرهنگی و انتظامی است.

در این نشست همچنین اعضای شورای فرهنگ عمومی استان به ارائه راهکارهایی جهت مقابله به نحله‌های انحرافی پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر