کد خبر: 32359 A

سد گلفرج منطقه آزاد ارس مكان مناسبی برای برگزاری رقابتهای و اردوهای تیم ملی در زمینه ورزشهای آبهای آرام است.

ایلنا - ارس: رئیس فدراسیون قایقرانی کشور در بازدید از امکانات ورزشی و سد تازه آبگیری شده گلفرج منطقه آزاد ارس این سد را مکان مناسبی برای برگزاری رقابت ها و اردوهای تیم ملی در زمینه ورزشهای آبهای آرام دانست.

به گزارش ایلنا، محمد شروین اسبقیان بعد از دیدار با معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس در حاشیه بازدید از امکانات ورزشی و تفریحی، سد گلفرج ارس را مکانی مناسب برای ورزش های آبی دانست.

محمد شروین اسبقیان در بازدید میدانی از سد گلفرج گفت: به جهت وجود آب و هوا و موقعیت مناسب، سد گلفرج منطقه آزاد ارس می تواند مرکزی برای بازیهای آبی و تشکیل اردوهای تیم ملی قایقرانی باشد.

وی از توافق برای راه اندازی مرکز استعدادیابی قایقرانی در منطقه آزاد ارس خبر داد و گفت: توافقات اولیه با نظر مثبت معاون فرهنگی منطقه آزاد ارس انجام شد و بزودی با حضور آقای نجفی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس تفاهم نامه ای منعقد خواهد شد.

وی ظرفیت های ورزشی منطقه آزاد ارس را برای توسعه ورزش های آبی و توریسم ورزشی ایده آل برشمرد و افزود: با توجه به اینکه وزیر ورزش و جوانان نیز توجه ویژه ای به توسعه ورزش در مناطق آزاد دارند گزارشی از امکانات و زیرساخت ها و ظرفیت های ورزشی منطقه آزاد ارس را به وزیر ارائه خواهم داد.

اسبقیان با بیان اینکه امکانات قایقرانی مناسبی در ارس فراهم شده است در ادامه افزود: در مرحله اول ده کایت تک نفره و دونفره آموزشی به مجموعه ورزشی منطقه آزاد ارس هدیه می کنیم.

وی توسعه توریسم ورزشی و ورزش های آبی را در منطقه آزاد ارس موجب تحول آفرینی و اثرگذاری مثبت در ورزش استان آذربایجان شرقی دانست و گفت: جوانان استان آذربایجان شرقی ورزش دوست هستند و مطمئنا استقبال خوبی از مجموعه های ورزشی ارس خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر