کد خبر: 32195 A

این آکادمی آکادمی به منظور توسعه ورزش کشتی و استعدادیابی در رده های سنی نوجوانان و جوانان در رشته‌های فرنگی و آزاد و برگزاری کلاسهای آموزشی و برگزاری سمینارهای علمی و ایجاد بسترهای مناسب و تولید درآمد برای پشتوانه سازی مالی برای فدراسیون و هیات کشتی آذربایجانشرقی احداث می شود.

ایلنا - تبریز: تفام نامه تاسیس آکادمی بین المللی کشتی در منطقه آزاد ارس مابین حجت الله خطیب سرپرست فدراسیون کشتی، صادق نجفی رییس هیات مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد ارس و اکبر محمودی مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در مراسم اختتامیه هفدهمین دوره رقابتهای کشتی آزاد روز جهانی کودک جام ارس به میزبانی منطقه آزاد ارس – جلفا امضاء شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا این آکادمی آکادمی آبه منظور توسعه و گسترش ورزش کشتی در بین جوانان و استعدادیابی در رده های سنی نوجوانان و جوانان در دو رشته فرنگی و آزاد و برگزاری کلاسهای آموزشی و دانش افزایی مربیان و برگزاری سمینارهای علمی آموزشی منطقه، کشوری و بین المللی و ایجاد بسترهای مناسب و موثر و تولید درآمد برای پشتوانه سازی مالی مستمر برای فدراسیون و هیات کشتی آذربایجانشرقی احداث می شود.

مدیر کل ورزش و جوانان در خصوص تعهدات این تفاهم نامه گفت: در این تفاهم نامه تاسیس و احداث مکان مناسب و استاندارد دارای استخر، شنا، سالنهای کنفرانس و آموزش و خوابگاه به ظرفیت پذیرش 300 نفر و موافقت منطقه ازاد برای واردات کالاهای ورزشی توسط فدراسیون با هدف درآمد زایی از تعهدات منطقه ازاد ارس است.

اکبر محمودی در خصوص تعهدات فدراسیون کشتی گفت: اهداء تجهیزات کشتی، کمک آموزشی، بدنسازی، مجوز برگزاری اردوهای تیم ملی، مجوز سهمیه برای حضور نوجوانان و جوانان مورد نظر منطقه ارس در اردوهای تیم ملی، برگزاری کلاسهای مربیگری، کارگاههای دانش افزایی و سمینار های داخلی و بین المللی، هماهنگی با کشورهای منطقه و جهان برای حضور در این آکادمی است.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در خصوص اجرایی کردن این تفاهم افزود: اداره ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در ابتدای گام سالن الغدیر شهرستان جلفا و منطقه ارس رسما به عنوان آکادمی بین المللی کشتی نام گذاری شد و به فدراسیون تحویل میگردد و تجهیزات آکادمی از سوی فدراسیون ئکشتی میز تامین خواهد شد.

علی اکبر وظیفه خواه رییس هیات کشتی استان و سید جواد رفوگر رییس انستیتو بین المللی کشتی نیز این تفاهم نامه را امضاء کرده اند.

رقابت های هفدهمین دوره رقابتهای کشتی روز جهانی کودک جام ارس در رده نوجوانان با قهرمانی تیم سیف پور(منطقه آزاد ارس) به پایان رسید.

در دیدار پایانی این رقابت ها تیم منطقه آزاد ارس 22 بر 17 تیم جوانی را مغلوب كرد و بر سكوی نخست ایستاد.

در دیدار رده بندی نیز تیم عسگری محمدیان از سد تیم جوانبخت گذشت.


رقابت های رده نوجوانان با حضور 80 كشتی گیر در قالب 10 تیم 9 تیم از ایران و یک تیم از ارمنستان و در 10 وزن برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر