کد خبر: 32181 A

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی:

در سند راهبردی ورزش آذربایجان شرقی در 5 سال آینده توجه و نگاه ویژه ای به توریسم ورزشی و توسعه روابط ورزشی در بین کشورهای همسایه و آسیایی میانه داریم و برای توسعه توریسم ورزشی برنامه های خاصی داریم که در این امر منطقه آزاد تجاری ارس نقش کلیدی و مهمی دارد.

ایلنا - جلفا: مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی گفت: منطقه آزاد تجاری ارس می تواند نقش مهمی در توریسم ورزشی منطقه ایفاء کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا اکبر محمودی که در حاشیه مراسم هفدهمین دوره رقابتهای کشتی روز جهانی جام ارس سخن می گفت‏ افزود: منطقه آزاد تجاری ارس به جهت پتانسیل بالا و پشتوانه خوبی که در ورزش دارد و امکانات و زیر ساختهای ورزشی مناسب برای برگزاری رقابتهای بین المللی و مراودات کشورهای منطقه دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی خاطرنشان کزرد: در سند راهبردی ورزش استان در 5 سال آینده توجه و نگاه ویژه ای به توریسم ورزشی و توسعه روابط ورزشی در بین کشورهای همسایه و آسیایی میانه داریم و برای توسعه توریسم ورزشی برنامه های خاصی داریم که در این امر منطقه آزاد تجاری ارس نقش کلیدی و مهمی دارد.

وی افزود: علاقمندی به توسعه روابط ورزشی بین منطقه آزاد تجاری ارس کشورهای همجوار وجود دارد و برای تاسیس دبیرخانه رقابتهای المپیاد آسیای میانه مشتاق هستیم.

رقابت های هفدهمین دوره رقابتهای کشتی روز جهانی کودک جام ارس تیم و هشتم دی ماه جاری به میزبانی منطقه آزاد ارس در سالن دوهزار نفری شجاع جلفا برگزار شد و در رده نوجوانان با قهرمانی تیم سیف پور(منطقه آزاد ارس) به پایان رسید.

در دیدار پایانی این رقابت ها تیم منطقه آزاد ارس 22 بر 17 تیم جوانی را مغلوب كرد و بر سكوی نخست ایستاد.

در دیدار رده بندی نیز تیم عسگری محمدیان از سد تیم جوانبخت گذشت.

رقابت های رده نوجوانان با حضور 80 كشتی گیر در قالب 10 تیم 9 تیم از ایران و یک تیم از ارمنستان و در 10 وزن برگزار شد.

در رقابتهای بخش جوانان که بصورت انفرادی برگزار شد با حضور 10 تیم و در هشت وزن برگزار شد

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر