کد خبر: 32153 A

نماینده تبریز:

با بررسی های نمایندگان و مرکز پژوهشهای مجلس از وضعیت اقتصادی کشور، اجرای فاز دوم این طرح به شدت موجب افزایش نقدینگی و تورم و کاهش قدرت خرید مردم شده و وضعیت صنعت به شدت متلاطم خواهد شد.

ایلنا - تبریز: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها کمر صنعت را برای همیشه خواهد شکست

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد اسماعیل سعیدی عدم تحقق بسته های حمایتی از تولید و صنعت پس از اجرای فاز اول هدفمند سازی یارانه ها را یکی از عوامل مؤثر در رأی منفی مجلس به اجرای فاز دوم این طرح دانست و اظهار داشت با توجه به عدم تحقق بسته های حمایتی از تولید و با بررسیهای نمایندگان و مرکز پژوهشهای مجلس از وضعیت اقتصادی کشور، اجرای فاز دوم این طرح به شدت موجب افزایش نقدینگی و تورم و کاهش قدرت خرید مردم شده و وضعیت صنعت به شدت متلاطم خواهد شد که با این تحلیل نمایندگان رأی به توقف اجرای فاز دوم طرح داده و اجرای آن را به تقویت مدیریت این طرح و بررسی های دقیقتر در این خصوص موکول كردند.

وی با انتقاد از پرداخت یارانه به اقشار مرفه و همچنین ایرانیان خارج از کشور تأکید کردحذف کامل یارانه ها علاج اصلاح اقتصاد کشور است ولی این امر حتما بایستی با مدیریت صحیح و کار کارشناسی و به دور از شتاب غیر منطقی و در یک زمانبندی مناسب اجرا شود.

سعیدی همچنین از پیگیری جدی اجرای بسته های حمایتی از تولید و صنعت در جلسات خصوصی و جداگانه با رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارائی خبر داد و گفت این موضوع در جلسه خصوصی وی با شخص رئیس جمهور به طور جدی مطرح شده و پیگیریهای لازم در این خصوص ادامه خواهد یافت.

وی افزود: یکی از دغدغه های اصلی من بخش صنعت استان به ویژه حوزه انتخابیه خود می باشد که عمدتا قطب صنعتی بوده و بسیاری از شهرکهای صنعتی در این حوزه شکل یافته است و قصد و تلاش اینست تا انشاءا... کمک و حمایت نمائیم تا صنعت استان بتواند از حالت فعلی خارج شده و به شرایط بهتری برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر