کد خبر: 24554 A

نماینده سراب:

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: با ایجاد بستر های مناسب و ارائه تسهیلات ویژه می توان شرایط جذب پزشكان متخصص را در مناطق محروم مهیا كرد.

ایلنا- سراب: نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: با ایجاد بستر های مناسب و ارائه تسهیلات ویژه می توان شرایط جذب پزشكان متخصص را در مناطق محروم مهیا كرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مهناز بهمنی در نشست بررسی مشكلات حوزه سلامت شهرستان سراب با اشاره به اینكه کمبود پزشک متخصص در نقاط محروم باعث مراجعه بیماران به مراکز درمانی در استان می شود افزود: این مسئله ضمن تحمیل هزینه های فراوان به مردم، احتمال بروز سوانح جاده ای نیز در بردارد.

وی با بیان اینكه، اعطای بسته های حمایتی به متخصصین موجب جذب و دلگرمی آنها در شهرستانها می شود گفت: سیاست های تشویقی و حمایتی می تواند متخصصین کارآزموده و مجرب را به ماندگاری در مناطق محروم تشویق کند.

بهمنی، همچنین خواستار راه اندازی اورژانس درمانی شبانه روزی در شهرهای دوزدوزان و شربیان شد و افزود: نباید به خاطر ساده ترین مسائل درمانی بیماران و همراهان انها به مراکز درمانی اصلی هدایت شوند.

بهمنی در ادامه از صدور مجوز ایجاد بخش دیالیز در بیمارستان جدید الاحداث سراب خبر داد و افزود: با ایجاد این مركز علاوه بر رفع مشكل كمبود فضای لازم برای پذیرش بیماران دیالیزی، بیماران سایر شهرستانهای همجوار نیز می توانند از امكانات این بخش استفاده كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر