کد خبر: 24531 A

هیئت مدیره اعتقاد داشت وظیفه شرکت چیز دیگری است و اگر قهرمان آسیا که هیچ، قهرمان جهان هم باشیم باید ورزش قهرمانی تعطیل شود. اکثریت هیئت مدیره معتقد بود که کار شرکت پتروشیمی تولید پلاستیک است نه حمایت از ورزش قهرمانی.

ایلنا - تبریز: مدیرعامل پتروشیمی تبریز گفت: ممکن است هیئت مدیره در خصوص ادامه فعالیت تیم دوچرخه‌سواری حرف‌هایی داشته باشد، اما با توجه به دستور وزیر اقتصاد، دیگر این حرف‌ها نمی‌تواند مجاز باشد و یک نوع لجاجت تلقی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا عظیم ممقانی در خصوص نامه وزیر اقتصاد مبنی بر ادامه فعالیت تیم دوچرخه سواری پتروشیمی تبریز گفت:‌ در یک شرکت سهامی، بالاترین رده‌ تصمیم‌گیری، مجمع صاحبان سهام و سپس هیئت مدیره و در نهایت مدیرعامل محسوب می‌شوند. به علت وضع مالی نامناسبی که داشتیم، با اعلام رده دوم قرار بود ورزش قهرمانی را کنار بگذاریم.

وی ادامه داد: هیئت مدیره اعتقاد داشت وظیفه شرکت چیز دیگری است و اگر قهرمان آسیا که هیچ، قهرمان جهان هم باشیم باید ورزش قهرمانی تعطیل شود. اکثریت هیئت مدیره معتقد بود که کار شرکت پتروشیمی تولید پلاستیک است نه حمایت از ورزش قهرمانی. البته شاید نظر من با نظر دوستان در هیئت مدیره مغایر بود اما نظر اکثریت اعضا در این خصوص مهم است.

ممقانی با بیان اینکه مقامات استان علاقمند بودند تا فعالیت‌های تیم دوچرخه‌سواری پتروشیمی ادامه پیدا کند، یادآور شد: بر همین اساس رکابزنان تیم پتروشیمی پس از صحبت با مسئولان ذیربط توانستند نظر موافق وزیر نفت و وزیر اقتصاد و دارایی را به عنوان رئیس مجمع را دریافت کنند.

مدیرعامل پتروشیمی تبریز تأکید کرد: نکته قابل توجه اینکه مجمع صاحبان سهام که تابستان امسال تشکیل جلسه دادند علی‌رغم نظر هیئت مدیره خواستار ادامه فعالیت پتروشیمی بودند، اما چون ابلاغ صورتجلسه بیش از 10 ماه به طول می‌انجامد، از یک راه میان‌بر اقدام شد تا تضمینی بر اجرایی شدن این صورتجلسه باشد.

وی افزود: در حال حاضر باید به دستور وزیر اقتصاد عمل کرده و آن را اجرا کنیم. البته ممکن است هیئت مدیره حرف‌هایی داشته باشد، اما دیگر این حرف‌ها نمی‌تواند مجاز باشد و یک نوع لجاجت تلقی خواهد شد.

ممقانی در خصوص بودجه این تیم تأکید کرد: بدون مشخص کردن زمان، این ادامه فعالیت خواسته شده است و تا اطلاع ثانوی باید ادامه پیدا کند، بنابراین باید در بودجه امسال شرکت، هزینه ورزش را هم لحاظ کنیم.

وی افزود: هیئت مدیره نباید برخلاف درخواست رئیس خود عمل کنند. بنابراین اگر هیئت مدیره بودجه مناسبی را تعیین نکند با رئیس خود که وزیر اقتصاد است دچار چالش خواهد شد. وقتی مجمع می‌خواهد ورزش قهرمانی ادامه پیدا کند دیگر هیئت مدیره شرکت نباید با این تصمیم مخالفت کند.

مدیرعامل پتروشیمی تبریز تصریح کرد: امسال به دلیل اینکه که از رکابزنان خارجی محروم بودیم و نتوانستیم به دلیل ممنوعیت‌هایی که وجود داشت در برخی تورها شرکت کنیم، به رده دوم آسیا رسیدیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر