کد خبر: 24508 A

شهردار تبریز:

رعایت حقوق قانونی شهروندان معلول رسالت اصلی مدیریت شهری است.

ایلنا - تبریز: شهردار تبریز از توسعه طرح ها و برنامه های مناسب سازی محیط برای معلولان و نابینایان در میادین، تقاطع ها، معابر، پارکها و پیاده روهای سطح شهر خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا نوین که صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت 13آذرماه روز جهانی معلولان با بیان اینکه باید اندیشه و افكار خود را در رابطه با معلولان تغییر دهیم، خاطر نشان كرد: خوشبختانه در شهرداری تبریز اقدامات خوبی در این زمینه انجام گرفته و وظیفه همه است كه حقوق شهروندان معلول را رعایت كنیم.

وی رعایت حقوق قانونی شهروندان معلول رسالت اصلی مدیریت شهری دانست و افزود: وجود افراد معلول در هر جامعه بیانگر این امر مهم است که مسوولان و مدیران باید بیش از پیش احساس مسولیت كرده و برای رفع مشكلات این عزیزان تلاش كنند.

نوین با اشاره به اینکه توجه به نیازهای معلولان جامعه از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری تبریز است، خاطرنشان کرد: توزیع عادلانه خدمات و امکانات شهری در بین تمامی قشرهای جامعه، به منظور پاسخگویی به مطالبات شهروندان در رأس برنامه های شهرداری قرار دارد که در این میان تامین و توسعه امکانات وزیرساخت های رفاهی جامعه معلولان از اهمیت و اولویت ویژه ای برخوردار است.

شهردار تبریز با اشاره به اقدامات مهم سالهای اخیر شهرداری تبریز در راستای تامین زیرساخت های خدماتی به قشرهای معلول جامعه تاکید کرد: شهرداری تبریز درچندسال اخیر با تدوین و اجرای طرح های ویژه مناسب سازی محیط و معابر شهری برای تسهیل تردد و عبور و مرور معلولان گام های اساسی در این راستا برداشته و توانسته است به عنوان یکی از شهرداری های موفق کشور در این حو.زه عمل کند.

نوین تلاش برای نهادینه کردن این اعتقاد که معلولان هم جزئی از جامعه بوده و حق زندگی راحت دارند را وظیفه تک تک مردم و مسوولان دانست و ابراز امیدواری کرد با تداوم و تکمیل طرح ها و برنامه های در دست اجرای شهرداری تبریز در بخش مناسب سازی محیط برای معلولان، زمینه برای ایجاد امکانات و بسترهای تردد و زندگی راحت این قشر از جامعه فراهم شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر