کد خبر: 24463 A

در تبریز:

این لوستر از 13 شاخه تشكیل یافته است كه مجسمه ای در هیات پری دریایی تكیه زده بر روی صخره، مشعلی را به دست گرفته و شاخه های لوستر از این مشعل خارج می شوند.

ایلنا - تبریز: هنرمند منبت كار آذربایجان شرقی از ساخت لوستر چوبی 13 شاخه ای خبر داد كه در نوع خود منحصر به فرد و بی نظیر است.

علی قنبری به خبرنگار ایلنا گفت: این لوستر از 13 شاخه تشكیل یافته است كه مجسمه ای در هیات پری دریایی تكیه زده بر روی صخره، مشعلی را به دست گرفته و شاخه های لوستر از این مشعل خارج می شوند.

وی برای ساخت این لوستر چوب گردو را انتخاب كرده و با فن منبت چوب را خم داده و بر روی شاخه های لوستر گل و برگ های اسلیمی را طرح زده است.

قنبری خم دادن چوب برای ساخت لوستر را یكی از سختی های این كار عنوان كرد و اظهار داشت: ساخت این لوستر چوبی كه در ابتدا از نظر منتقدان غیر ممكن به نظر می آمد، شش ماه به طول انجامیده و عمل آوری چوب آن نیز در مدت هشت ماه انجام شد.

وی ارتفاع مجسمه را 80 سانتی متر عنوان كرد و افزود: پایه مشعل 60 سانتی متر بوده و در قسمت پایین مجسمه سنگ كبیر سبز برای رنگ آمیزی هنری طرح به آن افزوده شده است.

این هنرمند تبریزی ادامه داد: وسط مشعل خالی بوده و دور آن منبت كار شده و حالت گربه ماهی از چهار طرف حكاكی شده است.

قنبری ایده كلی مشعل را برگرفته از كار هنرمندی فرانسوی عنوان كرد كه در فضای مجازی با آن آشنا شده و الهام بخش طرحش شده است.

وی خاطر نشان كرد: اغلب كار هایم تلفیقی از هنر فرانسوی و ایرانی است تا از طریق این پیوند هنری، بستر جذب مخاطب و هنردوستان غربی را فراهم كنم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر