کد خبر: 23443 A

استاندار آذربایجان شرقی:

زنده نگه داشتن فلسفه قیام عاشورا و روشن شدن مولفه های نهضت و فرهنگ حسینی باید در طول سال تبیین و عملیاتی شود.

ایلنا -  تبریز: استاندار آذربایجان شرقی گفت:پیروزی ها و موفقیت های مردم غزه، گوشه ای از بازسازی نسخه نهضت عاشورا و ریشه در فرهنگ عاشورایی دارد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد علیرضا بیگی در حاشیه مراسم عزاداری دستجات حسینی، با اشاره به اهمیت ترویج و گسترش برنامه های عزاداری ایام محرم، خاطر نشان کرد: همه روزه نام و یاد امام حسین (ع) پرآوازه تر می شود و روز به روز بر خیل شیفتگان آن حضرت افزوده می شود.

وی افزود: دل همگان به حماسه آزادگان جهان می بازد و در برابر عظمت ایثار و وفاداری انسان های آزاده، تاب از کف می دهد.

بیگی ادامه داد:ادبیات عاشورایی به عنوان شورانگیز ترین حماسه تاریخ بشری، از مرزهای جغرافیایی و اعتقادی عبورکرده وبه کل ادیان در سراسر گیتی تسری یافته است و به عنوان الگو برای همیشه تاریخ، زنده و جاوید و بالنده است.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: توجه به نوآوری در کنار التزام به اصالت و سنت نوحه ها و عزاداری ها، اثر گذاری مثبت در تقویت ارتقای تعالیم عملی انسان سازی در جامعه داشته و در شور و پویایی جامعه نقش مهمی ایفا می کند.

وی با بیان اینکه، فرهنگ عاشورایی مختص به ایام محرم ندارد و فراتر از مرزهای زمان و مکان حرکت می کندیادآور شد: زنده نگه داشتن فلسفه قیام عاشورا و روشن شدن مولفه های نهضت و فرهنگ حسینی باید در طول سال تبیین و عملیاتی شود.

بیگی با اشاره به ضرورت دستیابی به بصیرت دینی و اعتقادی، اظهار داشت: بزرگترین رسالت هیئت های مذهبی و سوگواری توجه به الگوهای والایی از جمله فریضه امر به معروف و اهتمام به نماز اول وقت در راستای ترویج فرایض دینی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنگ یک هفته ای مقاومت با رژیم غاصب و اشغالگر، اظهار داشت:
بی تردید ایستادگی مقاومت اسلامی که این بار نیز در جنگ غزه به خوبی نمایان شد، از مکتب سرخ حسینی نشات می گیردو پیروزی ها و موفقیت های مردم غزه، گوشه ای از بازسازی نسخه نهضت عاشورا و ریشه در فرهنگ عاشورایی دارد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر