کد خبر: 23164 A

مدیر کل امور بانوان استانداری آذربایجان شرقی:

در صورت اختصاص این اعتبار شاهد رونق اقتصادی و تحول عظیمی در بحث مشاغل خانگی مناطق زلزله زده خواهیم بود.

ایلنا - تبریز:مدیر کل امور بانوان استانداری آذربایجان شرقی از اعطاء 157 میلیارد ریالی به بخش مشاغل خانگی خبر داد.

به گزارش خبرتگار ایلنا از تبریز، نسرین پیرسمساری که صبح امروز در نشست تخصصی منظقه ای مشاوران امور بانوان و خانواده مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در تبریز سخن می گفت افزود: در صورت اختصاص این اعتبار شاهد رونق اقتصادی و تحول عظیمی در بحث مشاغل خانگی مناطق زلزله زده خواهیم بود.

وی با اشاره به برنامه های راهبردی امور بانوان در استان آذربایجان شرقی افزود: یک سری استراتژی همه جانبه و فراگیر در جهت ارتقاء سطح مشارکت بانوان در تمامی ابعاد سیاسی اجتماعی فراهم شده است.

پیرسمساری با تاکید بر توجه جدی به وضعیت اقتصادی، حیثیت اجتماعی، جایگاه و نقش زنان در جامعه تصریح کرد: در مباحث حقوقی که ریشه در مشکلات عدیده ای در بحث زنان می باشد نه به عنوان نقص مقررات بلکه برخی موانع و ضعف در ساز و کارها، وجود یکسری ابهامات و تفسیرهای سلیقه ای از قوانین و لوایحات که در بخش زنان می باشد که به شدت به دنبال رفع موانع و ابهامات موجود در امور بانوان و خانواده هستیم.

وی در بخش دیگری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده در شهرستان های اهر، هریس و ورزقان افزود: اغلب خانواده های ساکن در این مناطق با توجه به پتانسیل های منطقه در بخش دامپروری و صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند که بر اثر وجود برخی مشکلات در فعالیت آن ها، زنان منطقه دچار افسردگی در حوزه کاری شده اند که بسترهای لازم برای شروع به کار مجدد آنان فراهم شده است.

مدیر کل امور بانوان استانداری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: تلاش بی امان در بحث اشتغال بانوان و رونق کارآفرینی و جلسات اتاق فکر در بحث اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر