کد خبر: 22974 A

میزبانی رقابتهای بین المللی فیوچرز جوانان تبریز در دو بخش بانوان و اقایان و برگزاری اولین دوره آن برای بانوان و دختران و ثبت این رویداد در تقویم فدراسیون جهانی تنیس گام مهمی در اعتلای این رشته مفرح و جوان پسند استان است.

ایلنا- تبریز:سی و نهمین نشست تخصصی هیاتهای ورزشی آذربایجانشرقی برای تنیس برگزار و طی آن عملکرد و برنامه های پیش روی هیات تنیس را بررسی شد.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در این نشست با بیان اینکه تنیس در گرایش جوانان به ورزش نقش کلیدی دارد گفت: علاقمندی جوانان به رشته ورزش تنیس موجب شده که این رشته به یکی از رشته های ورزشی پرطرفدار در جامعه تبدیل شود و افزایش زمینهای تنیس در تبریز گرایش بیشتر خانواده را برای حضور فرزندانشان دربرداشته است.

اکبر محمودی تصریح کرد: ساخت زمینهای تنیس در شهرستانهای مستعد در اولویت توسعه این رشته در استان قرار دارد و میزبانی رقابتهای بین المللی فیوچرز جوانان تبریز در دو بخش بانوان و اقایان و برگزاری اولین دوره آن برای بانوان و دختران و ثبت این رویداد در تقویم فدراسیون جهانی تنیس گام مهمی در اعتلای این رشته مفرح و جوان پسند استان است.

در این نشست رییس هیات تنیس استان آذربایجان شرقی نیز گفت: تنیس بصورت همگانی وارد شهرستانها و مدارس آذربایجانشرقی خواهد شد و در این راه سند راهبری و پتانسیل و توانایی های زیادی در استان وجود دارد.

شهرام دبیری افزود: ورود بخش خصوصی به ورزش تنیس در کنار همگانی کردن تنیس در مناطق پرجمعیت شهر تبریز و شهری کردن ورزش تنیس از برنامه های سند 5 ساله ورزش آذربایجانشرق در رشته تنیس خواهد بود و در این راه با کمک شورای اسلامی شهر تبریز گامهای مهم و بزرگی برداشته شده است.

وی تاکید کرد: توسعه تنیس در مدارس دبستانی در دو بخش دختران و پسران نیاز مهم و ضروری ورزش استان بوده و با کمک فدراسیون با تجهیز دبستانها به تجهیزات تنیس این هدف اجرایی خواهد شد تا تنیس با اینده نگری و استعدادابی قهرمانان بیشتری را تحویل ورزش کشور دهد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر