کد خبر: 21662 A

رئیس انجمن صنفی کارگری پتروشیمی تبریز انتقاد کرد:

اعلام شده است که تنها با نفراتی که مدرک دیپلم و سابقهٔ کاری بیش از ۱۰ سال دارند، قرارداد مستقیم منعقد می‌شود/ در صورت چنین اقدامی، تنها حدود ۵۵۰ نفر از کارگران با کارخانهٔ پتروشیمی تبریز قرارداد مستقیم می‌بندند و بیش از ۱۱۰۰ کارگر همچنان پیمانکاری باقی خواهند ماند.

ایلنا - تبریز: رئیس انجمن صنفی کارگری پتروشیمی تبریز از «عدم تمکین وزارت نفت» از مصوبهٔ هیئت دولت مبنی بر «تغییر قرارداد کارگران پیمانکاری» انتقاد کرد.

ناصر چمنی در این باره به ایلنا گفت: در جلسه‌ای که روز گذشته - شنبه 27 آبان - با حضور نماینده npc (نماینده شركت ملی صنایع پتروشیمی) و اعضای هیئت مدیرهٔ پتروشیمی تبریز برگزار شد، به اعضای هیئت مدیرهٔ انجمن صنفی اعلام شد که تنها با نفراتی که مدرک دیپلم و سابقهٔ کاری بیش از ۱۰ سال دارند، قرارداد مستقیم منعقد می‌شود و حقوق و بیمهٔ آن‌ها را پتروشیمی پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: در صورت چنین اقدامی، تنها حدود ۵۵۰ نفر از کارگران با کارخانهٔ پتروشیمی تبریز قرارداد مستقیم می‌بندند و بیش از ۱۱۰۰ کارگر همچنان پیمانکاری باقی خواهند ماند. این در حالی است که مصوبهٔ هیئت دولت، همهٔ کارگران را شامل می‌شود و شرط تحصیلی وجود ندارد این مصوبه تنها تخصص آن‌ها را ملاک قرارداده است.

این فعال کارگری با انتقاد از عملکرد وزارت نفت در این زمینه بیان کرد: تخصص همگی کارگران پتروشیمی تبریز از طریق طرح طبقه بندی مشاغل از سوی وزارت کار مشخص شده است. مگر وزارت نفت می‌تواند از مصوبه‌ای که هیئت دولت ابلاغ کرده است تمکین نکند؟

رئیس انجمن صنفی کارگری پتروشیمی تبریز در پایان اظهار داشت: در مصوبهٔ هیئت دولت آمده که از تاریخ ابلاغ آن، استخدام نیروی انسانی به واسطهٔ شرکت‌های پیمانکاری ممنوع است. البته در این مصوبه ذکر شده که شرکت‌های دولتی تنها در صورتی می‌توانند از طریق پیمانکار، نیروی انسانی خود را جذب کنند که مجوز معاون توسعه و مدیریت سرمایه انسانی رئیس جمهور را داشته باشند. شرکت پتروشیمی تبریز تا به امروز چنین مجوزی را به ما نشان نداده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر