کد خبر: 21447 A

بسیج دانشجویی دانشگاههای تبریز تاکید کردند:

بسیج دانشجویی 6 دانشگاه تبریز با صدور بیانیه ای ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی حمایت و پشتیبانی همه جانبه از مسلمانان مظلوم فلسطین اعلام کردند

ایلنا- تبریز: بسیج دانشجویی 6 دانشگاه تبریز شامل دانشگاه­های تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز،دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه پیام نور تبریز، دانشگاه صنعتی سهند و دانشگاه شهید مدنی با صدور بیانیه ای نسبت به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در این بیانیه با اشاره به دور جدید حملات رژیم غاصب صهیونیستی به منطقه غزه و فشار همه جانبه نظامی بر جریان مقاومت و جنبش حماس تأکید شده است رژیم سفاک نژاد پرست، اینبار نیز نخواهد توانست با کشتار وحشیانه مسلمانان بی گناه غزه به اهداف خود برسد.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به اینکه تحلیل این مسئله بدون در نظر گرفتن وضعیت جدید منطقه و شکل گیری بیداری اسلامی در بین ملت های مسلمان، ره به جایی نخواهد برد آورده شده است:آنچه مسلم است موازنه مطلوب اسرائیل که در منطقه پیرامون این رژیم غاصب شکل گرفته بود با انقلاب مردمی مصر به شدت به نفع جریان مقاومت تغییر یافت.بنابراین هرگونه اقدام این رژیم را باید اقدامی منفعلانه و تدافعی نسبت به این تغییر موازنه استراتژیک منطقه ارزیابی نمود.

در این بیانیه با بیان اینکه امروز پس از پیروزی جریان مقاومت در جنگ های 33روزه و 22 روزه و شکسته شدن قدرت پوشالی اسرائیل، بر همه جهانیان مشخص است که مقاومت اسلامی یک جریان مقتدر در منطقه به شمار می رود تأکید شده است: عملیات پهباد ایرانی حزب ا... و توان موشکی حماس در روزهای اخیر نشاندهنده این امر است که اسرائیل توان تحمیل اراده نظامی خود بر جریان مقاومت را ندارد. ساقط کردن جنگنده F16 و پهباد اسرائیل و موشک باران اراضی اشغالی فلسطین و اصابت موشک های حماس به تل آویو از حکایت از آمادگی کامل برای دفع تهاجم دارد.

در بخش دیگری از بیانیه بسیج دانشگاه های تبریز با اشاره به موضع انفعالی سران رژیم صهیونیستی مبنی بر آتش بس آن را نشانه غافلگیری سران ترسوی اسراییل ذکر و با اشاره به بازی های رسانه ای ترکیه بر ضد اسرائیل در سال های گذشته از آن به عنوان پروپاگاندای تبلیغاتی دولت ترکیه جهت انحراف افکار عمومی جهان اسلام و قهرمان سازی ترکیه یاد شده است.

در بخش دیگری از این بیانیه به مساله غزه به خصوص بعد از محاصره همه جانبه بوسیله صهیونیست ها، اشاره و از آن به عنوان تابلویی برای دورویی و جانبداری حقوق بشر غربی یاد و آمده است مجامع بین المللی که برای کوچکترین اقدام علیه منافع غرب اقدام به موضع گیری و صدور حکم می نمایند، همواره در مقابل جنایت های وحشیانه رژیم صهیونیستی سکوت می نمایند. آیا زمان آن نرسیده است که مدعیان و طرفداران حقوق بشر جهانی با چشم انصاف به قضایای فلسطین بنگرند تا حقایق برایشان آشکار گردد؟

در بخش پایانی این بیانیه دانشجویان دانشگاه های تبریز با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی با برافروختن آتش جنگ، در واقع با سرعت بیشتری به سمت نابودی خود حرکت می نماید حمایت و پشتیبانی همه جانبه از مسلمانان مظلوم فلسطیناعلام کرده اند

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر