کد خبر: 21250 A

آیت الله شبستری:

روحانیان و مداحان نباید مسائل سیاسی خاص که مربوط به کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری و یا شورای شهر باشد، را مطرح کنند.

ایلنا - تبریز: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با مهم خواندن نقش مبلغان در هدایت محافل عزاداری گفت: مبادا مجالس سوگواری حضرت سیدالشهدا تبدیل به ستادهای انتخاباتی افراد شوند، ممکن است عده‌ای تلویحا و یا تصریحا اقدام به این امر کنند. 

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آیت الله محسن مجتهدشبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی امروز در دیدار دست‌اندرکاران برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در تبریز اظهار داشت: مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نباید با اهداف سیاسی آلوده شود.

وی خاطرنشان کرد: مبادا مجالس سوگواری آن حضرت تبدیل به ستادهای انتخاباتی افراد شوند، ممکن است عده‌ای تلویحا و یا تصریحا اقدام به این امر کنند که در چنین شرایطی مسؤولیت خطیر روحانیت و مسؤولان هیأت‌های حسینی مقابله با چنین افرادی و اعمالی است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در توصیه‌های اخیر خود به صراحت اعلام کردند که بنده با تبلیغات زودرس انتخابات مخالف هستم، روحانیان و مداحان نباید مسائل سیاسی خاص که مربوط به کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری و یا شورای شهر باشد، را مطرح کنند.

امام جمعه تبریز با تأکید بر این‌که مباحث مربوط به اصل ولایت مطلقه فقیه در منابر ماه محرم تببین شود، گفت: باید با بصیرت، منطق اسلامی و عقلانیت به شبهات پاسخ داده شود، منبر ماه محرم بهترین فرصت برای تشریح ادله عقلی و نقلی و برکات ولایت فقیه در طول سه دهه گذشته است.

آیت الله شبستری همچنین خواستار تبیین اصول سبک زندگی اسلامی از سوی روحانیت در فرصت‌های تبلیغی ماه محرم شد و گفت: مردم بایستی از اهداف دشمن در تحریم‌های اقتصادی آگاه شوند، دشمنان نه تنها در عرصه های جنگ نرم فرهنگی، بلکه امروز با ورود در جنگ تمام عیار اقتصادی به دنبال براندازی نظام اسلامی است.

وی با تأکید بر توجه به مبانی اقتصاد مقاومتی در نظام اسلامی، تصریح کرد: در هیچ کشوری به اندازه ایران ریخت و پاش و اسراف صورت نمی گیرد، این در شرایطی است که مبانی دینی و شیعی ما کاملا با اسراف و تبذیر مخالف است، شیوه زندگی غربی به درد ملت ایران نمی خورد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر