کد خبر: 20349 A

در این واحد 35 کلاس با تمامی امکانات تدارک دیده شده و بنا طوری طراحی شده که پس از افزوده شدن ساختمان های جدید پردیس قابلیت تبدیل به فضای خوابگاهی را دارد.برای احداث این پروژه 16 میلیارد ریال و تجهیز کلاس ها و امکانات آموزشی آن نیز دو میلیارد ریال هزینه شده است

ایلنا - جلفا: ساختمان جدید پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز در 7 طبقه با زیربنای دو هزار و 300 متر مربع به بهره برداری رسید.

در این واحد 35 کلاس با تمامی امکانات تدارک دیده شده و بنا طوری طراحی شده که پس از افزوده شدن ساختمان های جدید پردیس قابلیت تبدیل به فضای خوابگاهی را دارد.برای احداث این پروژه 16 میلیارد ریال و تجهیز کلاس ها و امکانات آموزشی آن نیز دو میلیارد ریال هزینه شده است

به گزارش خبرنگار ایلنا رییس دانشگاه تبریز در آیین افتتاح این ساختمان  با بیان اینکه آمریکا و استکبار جهانی با پیشرفت ملت ایران مخالف هستند، اظهار داشت:آنها به خوبی می دانند که ما به دنبال سلاح هسته ای نیستم بلکه به دنبال دانش هسته ای می باشیم و می خواهند کشور ما این دانش را نداشته باشد، اما برای آینده، پیشرفت و استکبار ستیزی کشور ما این علم لازم است و ما به هیچ وجه زیر بار فشارهای استکبار جهانی نخواهیم رفت.

 پرویز آژیده با اشاره به اینکه پیشرفت فرهنگی در کنار توفیقات علمی از افتخارات نظام است، یاد آور شد: در کشور اسلامی مثل ایران متخصین باید آراسته به اخلاق و معنویت نیز باشند زیرا در جامعه متمدن و پیشرفته غربی فقر اخلاقی و معنویت از بزرگ ترین مشکلات آن جوامع است که دانشگاه تبریز به سهم خود برای تحقق این امر تلاش می کند.

تحصیلات تکمیلی و علم  از موًلفه های مهم پیشرفت است

رئیس منطقه آزاد ارس نیز در این آیین تحصیلات تکمیلی و علم را از موًلفه ی مهم پیشرفت ذکر کرد و گفت: منطقه آزاد تابلوی نظام در نقطه صفر مرزی است و در قوانین مثل کلانشهر ها دیده شده است و لذا همه چیز آن از جمله دانشگاه ها یش نیز باید مثل کلانشهرها باشد. 

صادق نجفی با قدر دانی از دانشگاه هایی که در منطقه آزاد پردیس بین المللی دایر شده، افزود: با قدرت این کار را ادامه دهید و منطقه آزاد نیز همه امکانات و زیر ساخت ها را آماده کرده و سرمایه گذاری خوبی در این زمینه انجام داده و از هرگونه حمایت دریغ نخواهد کرد.

سطح علمی پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز ممتاز بوده و 70درصد اساتید آن دانشیار و بالاتر هستند

 رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریزنیز در گزارشی از وضعیت پردیس و توسعه چهار ساله آن گفت: امروزه 1800دانشجو در پردیس ارس تحصیل می کنند که 31 نفر در دوره دکتری و بقیه درمقطع کارشناسی ارشد هستند و بیش از 500 نفر از آنان برای ادامه تحصیل در خارج پرونده داشتند که ما آنها را جذب کردیم.

 داود مختاری به کمک پردیس برای جوانان منطقه اشاره کرد و گفت: بیش از 110 نفر از دانشجویان ما بومی منطقه هستند و این برای متقاضیان شهر غنیمت و فرصت است.

وی با اشاره به استفاده از پتانسیل ها و امکانات دانشگاه تبریز در پردیس گفت: سطح علمی این واحد نیز ممتاز بوده و 70درصد اساتید ما دانشیار و بالاتر هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر