کد خبر: 19863 A

با حضور معاون رئیس جمهور‎‏‏/

سوگواری های بازار جهانی تبریز از جمله عزاداری های سنتی و اصیل است كه طی سالیان دراز اصالت خود را حفظ كرده و باید به نسل های آتی منتقل شود.

ایلنا- تبریز: مراسم رونمایی ثبت ملی آیین سوگواری محرم(تاسوعا و عاشورای حسینی) در بازار جهانی تبریز، با حضور سید حسن موسوی، معاون رئیس جمهور در تبریز می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی صبح یکشنبه با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران اظهار داشت:: پرونده این آیین عزاداری، در پنجمین همایش ملی شورای سیاست گذاری ثبت میراث فرهنگی در فهرست میراث ناملموس آثار ملی به ثبت رسیده است.

تراب محمدی خاطرنشان كرد: شیوه عزاداری در بازار تبریز با گذشت زمان های بسیار همچنان شكل سنتی خود را حفظ كرده و همه ساله با شكوه بسیار زیادی برگزار می شود.

محمدی با تاكید بر لزوم حفظ و صیانت از آثار معنوی مناطق مختلف كشورمان در كنار آثار تاریخی گفت: این آیین رونمایی از مراسم ثبت ملی عزاداری بازار تبریز با حضور مهندس موسوی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور برگزار خواهد شد.

رئیس شورای ثبت آثار تاریخی و فرهنگی استان تصریح كرد: سوگواری های بازار جهانی تبریز از جمله عزاداری های سنتی و اصیل است كه طی سالیان دراز اصالت خود را حفظ كرده و باید به نسل های آتی منتقل شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر