کد خبر: 19818 A

هسته مطالعاتی با هدف ارزیابی نقاط ضعف و قوت و فرصتها و تهدیدهای منطقه،شناسایی فرصتها و بررسی راهکارهای علمی و عملی استراتژی های برتر ارس و بهره مندی از ظرفیت های آموزش عالی و اساتید دانشگاه های فعال در منطقه آزاد ارس تشکیل شده است

ایلنا-جلفا: هسته مطالعاتی و پژوهشی منطقه آزاد ارس در راستای بهره مندی از دانش و تجربیات جمعی از اساتید مطرح دانشگاه های تهران و تبریز تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس هسته مطالعاتی و پژوهشی منطقه آزاد ارس با حضور اساتید دانشگاه های تهران و تبریز با هدف ارزیابی نقاط ضعف و قوت و فرصتها و تهدیدهای منطقه،شناسایی فرصتها و بررسی راهکارهای علمی و عملی استراتژی های برتر ارس و بهره مندی از ظرفیت های آموزش عالی و اساتید دانشگاه های فعال در منطقه آزاد ارس تشکیل شد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست تشکیل هسته مطالعاتی و پژوهشی منطقه آزاد ارس بر لزوم بهره مندی از دانش و افکار نو در برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت برای توسعه منطقه تاکید کرد.

صادق نجفی که ریاست این هسته علمی و مطالعاتی را بر عهده دارد با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت های علمی موجود در منطقه آزاد ارس افزود: خوشبختانه وجود مراکز آموزش عالی و پردیس های بین المللی دانشگاه های برتر کشور در این منطقه زمینه بهره مندی از ظرفیت بیش از 5 هزار نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری و اساتید مجرب کشور را فراهم کرده است.

وی ضمن ابراز خوشنودی از تشکیل هسته مطالعاتی و پژوهشی با حضور و همکاری اساتید دانشگاه های تهران و تبریز اظهار داشت: امیدواریم ایجاد هسته مطالعاتی و پژوهشی سازمان منطقه آزاد ارس با همکاری مراکز علمی موجب افزایش موفقیت ها و تسریع در تحقق اهداف تعیین شده شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه منطقه آزاد ارس قدرت تحول آفرینی در اقتصاد شمال غرب کشور و حتی کشور را دارد ابراز داشت: امیدواریم تشکیل هسته مطالعاتی و پژوهشی منجربه گشایش ظرفیت ها و توانمندی های جدید و ارتقاء فعالیت های اقتصادی منطقه آزاد ارس شود.

اکنون با فعالیت پردیس های بین امللی ارس دانشگاه تهران، تبریز، علوم پزشکی تبریز، آزاد و پیام نور و راه اندازی مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی بیش از 4 هزار نفر دانشجوی مقاطع کارشناسی ارشد، دکتری و phdدر منطقه آزا ارس در حال تحصیل می باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر